Pajtić za knjigu plaćao 65 evra!
NOVI SAD - Nema oskudacije.
Aranžman s novosadskim preduzećem AD „AMB Grafika“, koje je dobilo 379.806 evra, jedan je od 108 drastičnih primera zloupotrebe Pokrajinskog fonda za sufinansiranje pogona za primenu novih tehnologija u AP Vojvodini, saopštio je juče SNS. Ugovor o ovom poslu zaključili su Dragoslav Petrović, potpredsednik Izvršnog veća Vojvodine, i Bojan Pajtić, predsednik Izvršnog veća Vojvodine.
SNS navodi da „Grafika“ svoj dug Vojvodini isplatila u knjigama koje su prema prostoj računici plaćane i 65,2 evra po komadu. Nijedna od osam isporuka nije prošla proceduru javnih nabavki. „AMB Grafika“ je samo jedno od 108 privatnih preduzeća kojima su Petrović i Pajtić poklonili pare iz Pokrajinskog fonda, saopštio je SNS.
SAOPŠTENI DETALJI DOGOVORA SA ISTORIJSKOG SASTANKA Amerika će slati vojnu pomoć Ukrajini; Kijev: Spremni smo na primirje od 30 dana "SVE JE NA RUSIMA"