Vidimo se u čitulji 20 godina posle: Umesto na lepe ženske obline, krimosi se lože na svoje bicepse
Jedan od autora čuvenog dokumentarca i istoimenog bestselera „Vidimo se u čitulji“ u novoj publikaciji prikazuje događaje od sredine devedesetih, kao državu Srbiju danas, u kojoj kriminal i korupcija ponekad imaju prevagu nad snagom institucija.
Atentat na Đinđića
- Voja je novinar bez mašte i od staromodne vrste koja neće zbog lepote priče i teksta da doda nešto. Knjiga je istinitija, čak i od sagovornika i dokumenta. Tufegdžić zna kad ga kriminalci lažu. „Vidimo se u čitulji - 20 godina posle“ je jedno zaokruženo delo i ne zahteva predznanje. Čitalac ima priliku da uživa u savršenom krimiću, tu je sve. Droga, političari i pištolji. Nema samo seksa da bi krimić bio savršen. Seksa nema jer su se kriminalci više ložili na bicepse nego na lepo izvajane noge i obline - rekao je novinar Momčilo Petrović, jedan od urednika izdanja, kojem se posebno dopao deo knjige u kojem se pominje Željko Ražnatović Arkan i njegovi saputnici na brodu Kajmakčalan, koji su danas ugledni građani Srbije, kao i atentat na Zorana Đinđića.
Logika kriminala
O značaju jedne ovakve knjige govorili su policijski službenik Mile Novaković i autor.
- Potrudio sam se da objasnim šta je bila logika kriminala, njegov mehanizam i kako su neki uličari uspeli da postanu uspešni poslovni ljudi. Prećutao sam samo detalje koje ću objaviti u nekoj novom delu - rekao je Tufegdžić.
(LJ. R.)
Humani gest
NOVAC ZA DECU BEZ RODITELJA
Voja Tufegdžić ceo prihod od prodate knjige na promociji donirao je deci iz doma „Drinka Pavlović“.
- Neka svako izdvoji novca koliko može. Odlučio sam da klincima odnesem i kupim neke nove stvari jer stalno dobijaju neku polovnu garderobu - objasnio je Voja.
"BIĆE TO NAJŽEŠĆA BORBA PROTIV KORUPCIJE, STUDENTIMA NE ZAMERAM NIŠTA" Predsednik Vučić: Izborićemo se za normalnu Srbiju, prelazne vlade neće biti