Doživotni predsednik Josip Broz Tito: Ratovao protiv Srba pa zatočen u Petrovaradinskoj tvrđavi!
- Vrednim izvršavanjem vojničkih obaveza, već na početku vojničke karijere skrenuo je pažnju na sebe i starešine su mu omogućile da završi podoficirsku školu. Tito je postao najmlađi izviđački vodnik u 25. domobranskom puku.
Na početku Prvog svetskog rata, u avgustu 1914. godine, s tom jedinicom bio je upućen u Srbiju. Posleratna zvanična propaganda lansirala je priču da je Tito „u Srbiji vršio antiratnu propagandu, zbog koje je bio zatvoren u Petrovaradinskoj tvrđavi“.
Tito je, međutim, tridesetih godina prošlog veka, kao i drugi komunistički funkcioneri, Staljinu morao da dostavi svoju preciznu biografiju, a neistine i prećutkivanja kažnjavani su smrću. U tom dokumentu priznao je da je učestvovao u kaznenoj ekspediciji na Srbiju i da je početkom 1914. otišao na srpski front kao vodnik, gde je ostao do drugog odstupanja austrijske vojske u decembru iste godine.
Postoji fotografija na kojoj je Tito u uniformi austrijskog vojnika, s puškom, ispred zemunice negde na položaju. Na internetu i u nekim drugim medijima prikazuje se samo Broz, dok su dva oficira koja nezainteresovano stoje pored njega, i svojim stavom svedoče da fotografija nije snimljena u borbi - isečena.
Prilikom prikazivanja ove fotografije 1970. na izložbi povodom 50-godišnjice od osnivanja KPJ Tito nije negirao da je on na slici, ali je rekao da je nastala negde u Galiciji. S obzirom na to da su pripadnici 42. divizije tamo ratovali tek 1915. godine, jasno je da je Tito lagao, jer se pomenuta slika pojavljivala u hrvatskoj štampi 1914, s potpisom da je reč o borbama na Drini.
Prema ratnom dnevniku Titove jedinice, vidi se da je 42. domobranska divizija učestvovala u svim velikim bitkama u zapadnoj Srbiji, Gučevu, na Mačkovom kamenu, kao i u velikim bitkama na Drini, Ceru i Kolubari.
Prema nekim dokumentima, Josip Broz Tito je bio starešina izviđačkog, odnosno obaveštajnog odeljenja u austrougarskoj vojsci. Njegov zadatak je bio da osmatra srpske položaje, da upada na srpsku teritoriju, hvata zarobljenike, saslušava ih i od njih saznaje podatke o srpskoj armiji.
Biografija
- Rođen je 25. maja 1892. u Kumrovcu, u Hrvatskoj, umro 4. maja 1980. godine u Ljubljani.
- Rođen je u siromašnoj seljačkoj porodici kao sedmo od petnaestoro dece. Završio je bravarski zanat i sa 18 godina uključio se u borbu za radnička prava. Zbog učešća u štrajkovima ostao je bez posla u Zagrebu, pa je od 1911. do 1912. radio u fabrikama u Austrougarskoj i Nemačkoj.
- U Prvom svetskom ratu bio je mobilisan u jedinicama Austrougarske, a 1915. ranili su ga i zarobili Rusi. Priključio se Oktobarskoj revoluciji, a po povratku u Jugoslaviju 1920. godine postao je član Komunističke partije, a od 1937. godine i njen vođa.
- Tokom Drugog svetskog rata Josip Broz Tito je bio vođa partizanskog pokreta otpora i glavni strateg odluka koje su oblikovale socijalističku Jugoslaviju, a od oslobođenja zemlje od Nemaca do smrti 1980. godine bio je predsednik Jugoslavije.
- U posleratnom periodu oštro se obračunavao s političkim neistomišljenicima. Odbivši pritisak Staljina, koji je je hteo da potčini našu zemlju, Tito je uspešno balansirao između SSSR i SAD, obezbeđujući Jugoslaviji finansijsku pomoć i izgradnju.
- Bio je i lider Pokreta nesvrstanosti - skupa zemalja koje nisu bile ni u NATO ni u sovjetskom Varšavskom paktu.
- Pedeset svetskih televizijskih mreža direktno je prenosilo ispraćaj Titovih posmrtnih ostataka do Kuće cveća, u krugu Užičke 15 na Dedinju, gde je sahranjen po izričitoj želji.
"BORIĆU SE DA NIKADA NE DOĐU NA VLAST JER BI RAZORILI ZEMLJU" Vučić: Uveren sam u ispravnost politike koju vodim!