Ministar kulture Ivan Tasovac izjavio je da su radio talasi u digitalnoj eri stvar prošlosti

Institucija koje u svom imenu nose naziv Jugoslavija ima sve manje. Posle 79 godina postojanja, Radio Jugoslavija je poslednji put emitovala program.

Oproštaj na 12 jezika sa slušaocima na 5 kontinenata. Radio Jugoslavija gasi program i nikome od zaposlenih nije lako.

Marko Životić je ovde bio tonac 23 godine.

“Meni se sve čini, da li ljudi koji su odlučiavli nisu znali šta je Radio Jugolsavija, možda su mislili da j eto jedan prostorija hajde ugasimo, okrenimo ključ i to se zatvara. evo mi danas čekamo da nam kao neke pare daju da bi mogli da dobijemo te radne knjižice i onda svako na svoju stranu“, naveo je Marko Životić – ton majstor.

Za radio program emitovan na kratkim talasima svuda su imali sluha međutim najmanje u Beogradu.

“Naravno da su osećanja itekako neugodna, kada se gasi jedan, naredne godine bi to bio 80ogodišnjak sa izuzetnim profesionalnim porencijalom, dobrim potencijalom, sa oko 45% od ukupno 94 radnika, visokoškolaca, onda ne možete imati drugi osećaj osim osećaj potištenosti. Ja moram reći da se ne možemo pomiriti sa argumentacijom da nije mogao da se nađe izlaz“, izjavio je direktor Radio Jugoslavija Milorad Vujović.

Radio Jugoslavija ugašen je u skladu sa medijskom strategijom, onako kako nalaže Zakon.

Obrazlažući nedavno svoj zakona ministar kulture Ivan Tasovac izjavio je da su radio talasi u digitalnoj eri stvar prošlosti. Zatvaranje radija koji je program emitovao 79 godina u Ministarstvu kulture danas nisu komentarisali.
Fotografija za uspomenu i pune ruke posla do kraja poslednjeg radnog dana. Od 1. avgusta na frekvenciji radio Jugoslavije ostaće šum.

radio-jugos.jpg
Printscreen B92 

(B92)