Saradnja graničnih policija Srbije i Hrvatske zasad dobro funkcioniše

BEOGRAD - Migranti su nastavili nesmetano da prolaze kroz Srbiju, a tokom jučerašnjeg dana oko 8.000 njih u zemlju je ušlo iz Makedonije i prešlo u Hrvatsku.

Ministar za rad i socijalna pitanja Aleksandar Vulin izjavio je da ne očekuje da će se zbog terorističkih napada u Parizu promeniti odnos izbeglica i građana država kroz koje izbeglice prolaze.
- Sigurno je da će se povećati nivo bezbednosti i opreza u drugim državama. Ali ne verujem da će kod nas biti nekih bitnijih promena jer sve naše službe, BIA, VOA, VBA i MUP i Vojska Srbije, i te kako vode računa o bezbednosti naših građana - rekao je Vulin.

Prilikom obilaska železničke stanice u Šidu, odakle se obavlja transport migranata ka Hrvatskoj, on je poručio da je naš najveći interes očuvanje stabilnosti i bezbednosti na teritoriji Srbije i nesmetano kretanje migranata i funkcionisanje svakodnevnog života našeg stanovništva.
- Vlada će preduzeti i dodatne mere da bi usled novonastale situacije u Parizu bezbednost bila još više pojačana kada je u pitanju kretanje, ali i ulazak migranata na naš prostor - rekao je Vulin.

Prema njegovim rečima, saradnja graničnih policija Srbije i Hrvatske dobro funkcioniše.
- Mi ćemo učiniti sve što je potrebno da bezbednost tih ljudi ne bude ugrožena i nastavljamo sa svim onim što smo i do sada radili, vodeći računa da se situacija u svetu izmenila, da ono što se sinoć desilo u Parizu ne može da ostane bez ikakvih posledica - rekao je Vulin.

On je dodao da se do sada u Srbiji obavljala kontrola svih migranata koji ulaze u Srbiju, da je rađena kontrola otisaka prstiju i dlanova, da su im uzimani svi podaci i da će službe nastaviti da rade sve ono što su radile i do sada.

Srbija je, kako je ukazao, proteklih meseci vodila računa o bezbednosti, a kroz našu zemlju je do sada prošlo 484.000 izbeglica.

(N. K.)
tomislav-karamarko.jpg
Fonet 

Tomislav Karamarko
MOGUĆA ŽICA NA GRANICI IZMEĐU SRBIJE I HRVATSKE

Lider opozicione Hrvatske demokratske zajednice Tomislav Karamarko, za razliku od premijera Zorana Milanovića, nije isključio mogućnost podizanja žice na granicama Hrvatske.
- Apelujem na jaču kontrolu naše granice, ne želeći da to dovodim u vezu sa talasom migranata, ali moramo da znamo ko ulazi u našu zemlju - rekao je Karamarko.