Učesnici uz podsticanje kreativnog razmišljanja razvijaju organizacione sposobnosti i veštine rada u timu

BEOGRAD - Novi, treći po redu ciklus godišnjeg edukativnog programa „AmChamps - Mladi lideri promena“ Američke privredne komore, koji treba da kroz pružanje praktičnih znanja i veština omogući studentima i mladim menadžerima da postanu lideri uspešne privrede Srbije, svečano je otvoren pre tri dana.

Program su otvorili Snežana Klašnja, pomoćnica ministra omladine i sporta, Miloš Ðurković, prvi potpredsednik „AmChama“, dr Nikolaos Dimijatrijadis, regionalni direktor kancelarije Univerziteta Šefild, i Tina Kostić i Milica Samardžić, menadžerke ovog programa, koji su pozdravili 46 polaznika nove generacije programa.
- Kao model za modernizaciju univerzitetskih obrazovnih programa i odgovor na potrebe poslovne zajednice u Srbiji za veštinama i znanjima, „AmChamps“ iz godine u godinu izaziva sve veće interesovanje studenata i mladih menadžera, koji su svesni da je neformalna edukacija od velikog značaja za lakše pronalaženje posla - rekao je Ðurković i dodao da je program prilika da polaznici iz prve ruke čuju iskustva i preporuke lidera vodećih firmi u Srbiji.


U programu „AmChamps“ učestvuju 23 pažljivo odabrana studenta, koja će raditi u paru sa 23 mlada menadžera-mentora. Predavači su top-menadžeri kompanija članica „AmChama“, koji će iz prve ruke preneti svoje iskustvo, znanje i veštine koje su im bile potrebne da postanu i ostanu lideri. Tokom programa učesnici će uz podsticanje kreativnog razmišljanja dobiti priliku da razviju liderske i organizacione sposobnosti, unaprede veštine rada u timu, kao i da steknu znanja o razvoju poslovne strategije i preduzetništva.

Američka privredna komora u Srbiji predstavlja više od 190 američkih, međunarodnih i domaćih kompanija, koje su ukupno u Srbiji investirale 14 milijardi evra.

J. Pronić

Uspešni
PROGLAŠENI POBEDNICI DRUGOG CIKLUSA

U finalnom takmičenju druge generacije, održanom 26. januara, nadmetala su se tri mentorska para, a pobedu su odneli Ðorđe Vuksanović i Ana Kaloperović. Finalisti su za zadatak imali kreiranje specijalnih projekata, uz mentorsku podršku članova Upravnog odbora „AmChama“. Tome je prethodilo osam meseci napornog rada, takmičenja i druženja.