MIRA MARKOVIĆ OTKRIVA Mojoj Mariji prijatelj oteo stan! Doktor Nikola Antić nikad joj nije uplatio 800.000 evra!
![](/img/placeholders/placeholder-kurir.png)
Mira Marković, supruga bivšeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića, potvrđuje za Kurir da je beogradski doktor Nikola Antić na prevaru uzeo stan od njene ćerke Marije! Čitav slučaj ilustruje rečima: "Oteto-prokleto!"
Naime, kako smo već pisali, Marija Milošević i Antić su svojevremeno napravili dogovor da mu ona proda svoj stan od 253 kvadrata i deo placa na Dedinju za 800.000 evra, ali joj on novac nikad nije uplatio. Međutim, Antić je zemljište, svoj i Marijin stan, koji se nalaze u istoj zgradi, založio kod banke da bi uzeo kredit. Kako rate za kredit nije vraćao, izvršitelji su zaplenili plac i oba stana i objavili prodaju, procenjujući svu imovinu na oko dva miliona evra.
Markovićeva kaže da je njena porodica godinama poznavala Antića, kojem je svojevremeno pomagala u svemu što je mogla.
- Doktor Nikola Antić je drug naše ćerke Marije od najranije mladosti. Druže se 30 godina. Poznavali smo i cenili njegove roditelje i bili sa njima u povremenim i srdačnim odnosima. Ja sam bila Nikoli veoma naklonjena i mnogo sam mu u životu pomogla u svemu što sam mogla. U zgradi na Bulevaru mira zajedno su stanovali na tri nivoa Marija, doktor Antić i Hadži Dragan Antić. Oni su bili najbolji drugovi moje ćerke i 1996. su se dogovorili da uzmu kredite, da ulože svoje stanove u kojima su do tada živeli i zajedno kupe tu kuću i podele je na tri stana - priča Mira Marković za Kurir i dodaje:
- Marija je prva otplatila svoj kredit jer je bila u mogućnosti s obzirom na to da je bila vlasnik najpopularnijeg radija u to vreme. Kad je Marija, posle kidnapovanja njenog oca, otišla u Crnu Goru, izdala je svoj stan doktoru Antiću da u njemu napravi svoju ginekološku ordinaciju. Od kirije za to je živela. To su bili jedini prihodi koje je imala.
Marija je, kako otkriva Markovićeva, pre pet godina sklopila s Antićem ugovor kojim mu prodaje stan, ali ubrzo nakon toga nastaju problemi:
- On je na osnovu tog ugovora registrovao Marijin stan kao svoj, na osnovu tog vlasništva podigao je kredit. Kredit nije otplaćivao i stan je, kao njegovo vlasništvo, stavljen na prodaju. A Mariji stan nikad nije platio. Prevario je uveren da nema ko da je štiti. Ni porodica, a ni zakon. Zaključio je da zakoni u našoj zemlji ne važe za nju. Ali u našem narodu postoji izreka: oteto-prokleto.
brojke:
253 kvadrata ima stan Marija Milošević na Dedinju
17 godina Miloševićeva živi u Crnoj Gori
Kurir.rs/Boban Karović
ZELENSKI ODBIO DA POTPIŠE TRAMPOVU PONUDU: „Taj dokument nije spreman, ne štiti Ukrajinu“! Poljski premijer uputio HITAN apel Evropljanima (VIDEO)