Vlasnik tvrdi da je zaposlenima isplatio zarade za maj.

Na sajtu ruske kompanije, čiji su vlasnici preko noći pobegli iz Srbije i ostavili više od 500 radnika bez posla, pojavilo se obaveštenje u kom tvrde da su oštećeni za 200.000 evra.

Naime, pre nekoliko dana objavljena je informacija da se nameštaj ove ruske kompanije prodaje na specijalizovanim internet sajtovima, a sada su čelnici "Nefe" reagovali.

"Obaveštavamo vas da smo isplatili zarade zaposlenim za maj i isporučili više od 700 porudžbina zadovoljnih kupaca, u proteklom periodu. Nažalost nisu svi verovali u nas i bili iskrenih namera, što je rezultiralo otuđenju materijalnih vrednosti koja prelazi 200 hiljada evra. Posle ovakvog udarca nažalost ne možemo da nastavimo delovanjem u svojoj branši već moramo da se posvetimo istrazi i pravnim regulativama kako bismo povratili kako poslovni tako i lični ugled", navodi se na sajtu "Nefe".

Kompanija je objavila i da je "proces istrage započet, kao i procesi eventualnog krivičnog gonjenja i vraćanja materijalnih vrednosti u saradnji i uz podršku nadležnih organa vlasti".

"Dalje isplate i kompenzacije će se ostvarivati nakon završetka navedenog procesa i povratka imovine kompaniji. Kako bi izbegli krivično gonjenje molimo saradnike i klijente koji su preuzeli nameštaj bez dokumentacije da kontaktiraju službu za likvidaciju", navodi se na sajtu ruske fabrike nameštaja.

screenshot-3.jpg
Printscreen 

Podsetimo, vlasnik "Nefe" ruska firma Spilit preko noći je napustila Srbiju i na cedilu ostavila 550 radnika iz dve fabrike u Vranju i Somboru, kao i zaposlene u 34 prodajna salona širom Srbije.

Direktor "Nefa nameštaja", Maksim Maksimov, mejlom je menadžerima u Srbiji najavio svoj odlazak.

"Zbog tehničkog pregleda automobila morao sam hitno u Rusiju", glasilo je obaveštenje.

Nekoliko dana posle iz kompanije su najavili da će namiriti sve oštećene strane - kupce kojima nisu isporučili plaćen nameštaj, ali i zaposlene kojima nisu isplatili zarade.

Međutim, među radnicima je počela da kruži priča da u kasi nema ni dinara, da neće biti isplaćene zarade i da radnici u prodaji počnu da uzimaju robu kako bi se naplatili.

(Kurir.rs/Blic/ FOTO: Shutterstock/Ilustracija)