OLUJA U GRČKOJ JE PROŠLOST: Turisti hrle ka moru, zastoji na granicama
Posle četiri dana od velikog nevremena u Grčkoj u sva letovališta stigle voda i struja, pa je veliki broj turista krenuo na planirani odmor
U svim popularnim grčkim letovalištima na Halkidikiju i u Solunskoj regiji koje je u sredu zahvatila katastrofalna oluja snabdevanje vodom i strujom je normalizovano, plaže su uglavnom očišćene, a komunalne ekipe sa ulica rasklanjaju gomile krša koji je ostao posle nevremena.
Aleksandar Seničić iz Asocijacije turističkih agencija Srbije (Juta) ističe da se komunalna infrastuktura u grčkim letovalištima ubrzano sređuje, ali da su posledice nevremena još vidljive u mestima Nea Kalikratija, Nea Mudanija i Ne Potidea na prvom prstu Halkidikija.
- Voda i struja su došle u sva mesta, putevi su raščišćeni, ali se još uvek rasklanja ono što je porušeno. Nema razloga ni za kakvu nervozu, ljudi iz Srbije koji se spremaju na odmor u mesta zahvaćena olujom, ukoliko budu imali bilo kakav problem, treba da se jave predstavniku agencije i da to na licu mesta reše - kaže Seničić i dodaje da je grčko ministarstvo turizma saopštilo da ne postoji nijedan razlog za otkaz boravka, što hotelijere oslobađa obaveze povraćaja novca.
Normalizacija stanja u Grčkoj, kao i smena turista ovog vikenda stvorile su velike gužve na graničnim prelazima u Srbiji, pa se u kolonama čeka i po sat vremena. Najezda putnika iz Mađarske juče ujutru je stvorila kolone na Horgošu koje su trajale tokom celog dana. U proseku se na granici čekalo oko sat vremena.
Na izlazu iz Srbije, na Gradini i Preševu ka Severnoj Makedoniji čekalo se oko pola sata, koliko i na Batrovcima ka Hrvatskoj. Na graničnom prelazu Gostun na ulazu u Srbiju iz Crne Gore čekalo se sat vremena.
Kurir.rs/Slavica Tomčić
Foto:AP
U TRENUCIMA KADA SE SUOČAVAMO SA NAJVEĆIM IZAZOVIMA, NAŠ ZADATAK JESTE DA NE DOZVOLIMO DA SRBIJA STANE Vučić: Daćemo sve od sebe da Srbija nastavi da ide napred