LEGALIZACIJA USVAJANJA DECE U ISTOPOLNIM BRAKOVIMA: U Srbiji postoje brojne predrasude, a evo šta kaže Azdejković KURIR TELEVIZIJA
Srbija će do kraja godine dobiti nacrt Zakona o istopolnim partnerstvima čime Srbija konačno ispunjava svoje obaveze preuzete članstvom u Savetu Evrope, kandidature za članstvo u EU, norme Ujedinjenih nacija i presude Evropskog suda za ljudska prava.
Međutim, tema ovog zakona nije usvajanje dece, a ministarka Čomić je izrazila želju da se otvori javna debata o tome.
"Ja sam da se legalizuje usvajanje. Najveća predrasuda je da će deca koja odrastaju uz gejeve i lezbejke takođe biti gejevi i lezbejke. Pa neka budu. Šta nama fali", jasan je Predrag Azdejković, novinar i LGBT aktivista.
"UKRAJINA MORA DA PREPUSTI TERITORIJU RUSIJI!" Hladan tuš iz Amerike uoči sastanka, oglasio se i Zelenski (FOTO/VIDEO)