Statistika nas svakodnevno obaveštava o broju dece koja su pretrpela neki vid zlostavljanja na internetu. Svi ti brojevi su neko drugi, nečije dete, ali koliko smo sigurni da upravo jedan od tih brojeva nije i naše dete?

Da li smo potpuno sigurni da poznajemo sopstvenu deci i što je najvažnije prepoznajemo li njihove probleme.

Psiholog Bojana Šlajmer gostovala je u Pulsu Srbije na Kurir televiziji gde je otkrila na koji način treba da postupamo sa decom.

182045.01-17-39-18.still001.jpg
Kurir Televizija 

- Sve ono što je upućeno govorom mržnje odnosno neki elementi poput nipodaštavanje ili ponižavanje. To su neki elementi koji mogu suptilno da uvedu dete u jedan takav nivo komunikacije, a sa druge strane može da bude poruka samo sam se šalio. Dete tu može da bude zbunjeno jer u tom periodu puberteta ono ne može da razgraniči da li je taj sadržaj nasilan ili ne. Zato je jako potrebno raditi na toj prevenciji - rekla je Šlajmer.

Ostatak možete videti u videu ispod:

05:42
DECA SVAKODNEVNO TRPE NEKI VID NASILJA Da li ste sigurni da to nije baš vaše dete? Psiholog za Kurir TV: Evo kako to da PREPOZNATE Izvor: Kurir televizija 

Kurir televizija je dostupna na kanalu broj osam za korisnike MTS Iris TV, m:SAT tv, Supernova, BeotelNet, Orion telekom, Pošta NET i Sat-trakt na teritoriji Srbije, u okviru platforme m:tel u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini i MTEL Global u dijaspori, kao i na aplikaciji Arena Cloud.

Kurir.rs

Bonus video:

07:13
ZBOG SMETNJI U RAZVOJU, DECA TRPE VREĐANJA I MALTRETIRANJA! Najčešće su meta svojih vršnjaka, a nasilje trpe čak i RODITELJI Izvor: Kurir televizija