UMRLA ŽENA KOJU SU OSTAVILI DA ŽIVA TRUNE I DA JOJ IZ RANE IZLAZE CRVI: Evo koliko godina robije preti porodici zbog zanemarivanja
Nakon pisanja Kurira da je zanemarena i da joj crvi izlaze iz rana, smeštena je u Opštu bolnicu u Majdanpeku, gde je umrla u jutarnjim satima
Žena (59) iz okoline Majdanpeka, koju je porodica ostavila u hladnoj ostavi da živa truli dok su joj iz rane izlazili crvi, preminula je u ranim jutarnjim časovima u Opštoj bolnici u Majdanpeku, gde je smeštena nakon što je Kurir objavio tekst o njenoj sudbini. Članovima njene porodice zbog zanemarivanja sa smrtnim ishodom preti do osam godina zatvora!
Informacije koje smo imali dostavili smo odmah Centru za socijalni rad u Majdanpeku, a oni su uputili seoskog lekara, koji je ženu pronašao u veoma lošem stanju i "dosta zanemarenu".
Centar za socijalni rad u Majdanpeku obavešten je o smrti zanemarene žene, a kako saznajemo, do zaključenja ovog broja niko od njene porodice nije kontaktirao s njima. Na pitanja šta je do sada ustanovio CSR o ovom slučaju, kao i ko će organizovati sahranu preminule žene, nismo dobili odgovor.
Doktor Marko Radulović, direktor Opšte bolnice u Majdanpeku, potvrdio je da je pacijentkinja preminula u ranim jutarnjim časovima, kao i da je CSR obavešten. - Ne možemo davati dodatne informacije zbog Zakona o zaštiti i pravima pacijenata - naveo je on.
Kako nezvanično saznajemo, policiji u Boru za sada nije podneta nikakva prijava. - Ženu niko nije ubio niti maltretirao, policija za sada neće reagovati. Ukoliko Centar za socijalni rad podnese prijavu za zanemarivanje, policija će ispitati slučaj - naveo je naš izvor.
Advokatica Tamara Radojčić, saradnik advokatske kancelarije Simović iz Beograda, smatra da bi javni tužilac trebalo da ispita ovaj slučaj i da vidi da li ima osnova za pokretanje postupka.
- Ukoliko je gospođa bila u vanbračnoj zajednici, onda je to krivično delo kršenje porodičnih obaveza iz člana 196 Krivičnog zakonika, i to teži oblik, sa smrtnom posledicom, za koje je zaprećena kazna zatvora od jedne do osam godina zatvora - objašnjava naša sagovornica i dodaje da su članovi porodice dužni da brinu jedni o drugima:
- Ukoliko čovek kod koga je boravila nije njen vanbračni suprug, onda možda može da bude reč o krivičnom delu nepružanja pomoći iz člana 127 Krivičnog zakonika, i to opet teži oblik, sa smrtnim ishodom, za koji je zaprećena kazna od tri meseca do tri godine zatvora. Ko ne pruži pomoć licu koje se nalazi u neposrednoj opasnosti za život, a bez opasnosti po svoj sopstveni život, čini ovo krivično delo.
Podsetimo, nakon objavljivanja tekstova pozvao nas je nevenčani suprug pomenute žene i pretio tužbom, govoreći da joj je on stanodavac, kao i da je kontaktirao s Centrom za socijalni rad tražeći pomoć, ali za svoje tvrdnje nije dostavio obećane dokaze.
Ona se u januaru šlogirala, a nakon toga je ostala i nepokretna. Tada su klinički nalazi i ispitivanja pokazali da se radi o stanju infarkta mozga s posledičnom levostranom slabošću, poremećajem govora i mentalnim smetnjama, a uz to se u izveštaju, u koji je Kurir imao uvid, navodi da je pacijentkinja odbila bolničko lečenje.
Naš sagovornik tada je naveo i da je ona tako bolesna smetala nevenčanom suprugu i njegovoj deci, te da su je smestili u hladnu i zapuštenu ostavu, u kojoj su ranije držali zimnicu. Nisu je ni kupali, već su je samo prskali sprejom kada se pojavio dekubitis od ležanja.
Kurir:rs/Mina Branković
PONOSAN SAM NA SRBIJU KOJU NIKO NE MOŽE DA ZAUSTAVI: Vučić se oglasio iz Zemun Polja - Dve firme htele da odustanu od radova zbog hajke, ali sam ih vratio!