Lažni stanodavci sve češće kradu fotografije stanova za izdavanje sa tuđih oglasa, a onda ih ponude za izdavanje gde zainteresovanim građanima unapred traže novac za kiriju i depozit!

Potražnja za stanovima je velika s obzirom na to da su studenti u potrazi za nekretninom u gradovima gde dolaze na studije. Iako se tržište nekretnina smirilo poslednjih meseci nakon velikih skokova kirija posle dolaska Rusa i Ukrajinaca cene su i dalje visoke u večim gradovima, a naročito u centru prestonice.

Građani koji su u potrazi za stanom primetili su sve veći broj ljudi koji na društvenim mrežama nude tuđe stanove za izdavanje i unapred traže novac.

stan-kupovina-stana.jpg
Shutterstock, Ilustracija 

- Čovek se predstavlja kao otac koji radi u Nemačkoj i daje vam kontakt sina da se čujete s njim gde on traži kaparu za stan koji ne postoji i nije njihov, a kada tražite da vidite stan uživo smišlja najgore izgovore (kod mene je bila situacija da mu je dete bolesno i da ga razumem da će doći da nas useli 1.) - glasi jedno od poslednjih upozorenja u jednoj grupi na Fejsbuku.

Podsetimo, i prošle godine je bilo ovakvih slučajeva koji ne samo da su uzimali fotografije tuđih stanova, već su nudili i niže cene i to na atraktivnim lokacijama kako bi privukli veći broj ljudi.

Tako je recimo jedna devojka prošle godine upozorila na prevaranta koji je uzimao fotografije stanova sa rumunskog sajta i oglašavao dvosoban stan na Paliluli za 270 evra, dok je za nepostojeću garsonjeru na Vračaru tražio 240 evra.

Kurir.rs

Bonus video:

02:05
"U BEOGRADU IMA VIŠE OD 10. 000 NAPUŠTENIH STANOVA" Stručnjak za nekretnine savetuje: Ko god ima novca neka uloži u nekretninu! Izvor: Kurir TV