MLADE NADE IZ CELOG SVETA SE TAKMIČE NA FONU! Isidora: Studenti će se staviti u ulogu menadžera i rešavati realne BIZNIS PROBLEME
Na Fakultet organizacionih nauka (FON) u Beogradu će od 3. do 9. marta biti održan Belgrade Business International Case Competition (BBICC), međunarodno takmičenje u rešavanju poslovnih studija slučaja!
Isidora Marković (23), studentkinja FON i ovogodišnja predsednica takmičenja BBICC, kaže da je to sjajna prilika da Beogradski univerzitet bude prepoznat među vodećim u sferi menadžment konsaltinga, a studentima da se upoznaju, druže, razmene znanja, i stupe u kontakt s renomiranim kompanijama.
- BBICC je svetsko takmičenje u rešavanju poslovnih studija slučaja, koje okuplja talentovane studente iz celog sveta u Beogradu. Po deveti put, Fakultet organizacionih nauka, Centar za poslovne studije slučaja FON, Case Study Club deo BCA SEE i Business Case Association Southeast Europe organizuju BBICC, koji je i ove godine proglašen za jedno od 10 najboljih svetskih takmičenja u rešavanju poslovne studije slučaja, u istraživanju koje organizuje Univerzitet u Oklandu. Takmičenje okuplja predstavnike 20 univerziteta iz celog sveta. Svaki tim se sastoji od četiri člana i jednog mentora.
Kako je došlo do toga da upravo FON organizuje ovakav jedan veliki događaj?
- BBICC je bila ideja i vizija prof. dr Vesne Damnjanović, koja je trenutno i rukovodilac Centra za poslovne studije slučaja FON. Zahvaljujući podršci koju joj je pružio FON i njenoj upornosti, 2013. godine održan je prvi BBICC. To je jedino takmičenje ove vrste u Jugoistočnoj Evropi. FON je u tom periodu ostvarivao zapažene rezultate na svetskim takmičenjima iz rešavanja poslovnih studija slučaja, što je takođe doprinelo organizovanju ovakvog velikog projekta i kod nas.
Koja je ovogodišnja tema?
- Studije slučaja su bile iz različitih industrija poslovanja, pa su do sada bile zadavane na različite teme - marketing, ljudski resursi, finansije... Studenti su imali prilike da rešavaju studije slučaja za multinacionalne korporacije, kao i za državne institucije. Teme studija slučaja se ne otkrivaju sve do samog početka rešavanja, ali su takmičari obavešteni o tome koje kompanije će ove godine zadavati poslovne probleme.
A nagrada za pobednike?
- S obzirom na to da BBICC spada u 10 najboljih svetskih takmičenja u rešavanju poslovnih studija slučaja, pobednici će dobiti priliku da se takmiče sledeće godine na Champions Trophyju, koje organizuje Univerzitet u Oklandu na Novom Zelandu.
Za studente je bitno da pored teoretskog znanja steknu i praktično. Kakve veštine unapređuju u ovom projektu?
- Praktično iskustvo je izuzetno važno za studente u njihovoj budućoj karijeri, jer im omogućava da primene teoretsko znanje na realne situacije, steknu nove veštine i razviju ključne kompetencije potrebne za uspeh u poslovnom svetu. Pored analitičkih veština, oni imaju prilike da razviju veštine rada u timu, prezentacione veštine, a razvija se i njihova snalažljivost u radu pod pritiskom.
"SRBIJU I NJEN RAZVOJ NE SMEMO DA ZAUSTAVIMO" Oglasio se Vučić i poslao snažnu poruku: "Daću sve od sebe u naredne dve godine..." (VIDEO)