Zbog Ratela država gubi 640 miliona!
BEOGRAD - Zataškavanje.
Članovi Upravnog odbora Ratela nikad nisu bili obavešteni da je SOS kanal protiv te državne agencije podneo tužbu zbog dodele neispravne frekvencije, saznaje Kurir. Umesto da 2007. SOS kanalu dodele novu frekvenciju i izbegnu sudski spor, odgovorni u Ratelu godinama kriju da spor postoji, zbog čega će država SOS kanalu morati da isplati najmanje 640 miliona dinara odštete.
- UO Ratela nikada tokom mog mandata na zvaničnim sednicama nije informisan, nije raspravljao ili doneo neku odluku po pitanju spora sa SOS kanalom. O postojanju spora saznao sam kasnije iz sredstava informisanja nakon čega sam tražio da se to reši bez ulaska u sudski spor. Odluku da se uđe u spor doneo je predsednik UO Jovan Radunović, a posle izbora za direktora, od oktobra 2010, direktor Janković je najodgovorniji za dalji tok procesa. Slučaj predstavlja javašluk u radu Ratela - kaže za Kurir Milenko Ostojić, bivši zamenik predsednika i član UO Ratela.
Generalni direktor SOS kanala Dragiša Kovačević potvrdio je za Kurir da je od Milenka Ostojića saznao da UO o tome nije raspravljao.
- Obratio mi se Ostojić i otkrio mi šokantnu stvar da za sudski proces UO nije znao i da su sve odluke samovoljno donosili direktor i predsednik UO - rekao je Kovačević, koji dok traje sudski spor, nije mogao da iznosi druge detalje. Jovan Radunović nije odgovarao na naše pozive.
Milan Janković: Znao je UO
Direktor Ratela Milan Janković, koji je u vreme izbijanja spora sa SOS kanalom bio izvršni direktor, negira da Upravni odbor Ratela nije bio upoznat sa procesom oko frekvencije kanala SOS.
- Nije tačno da Upravni odbor nije bio upoznat. UO je donosio sve odluke, a taj koji je izjavio da UO nije obavešten, bio je zamenik predsednik UO šest godina. Ja sam direktor od 2010. godine, a sudski proces je započet 2008. godine. Pitajte predsednika UO Ratela o tome - kratko je rekao Janković.
"INTERES ZA VRAĆANJE U SRBIJU SVE VEĆI" Predsednik Vučić: Oko Božića plan za povratak ljudi iz dijaspore