OPROŠTAJ OD MILICE: Gledaoci su je voleli
BEOGRAD - Novinarka Milica Lučić Čavić bila je beskompromisni borac za pravdu i nikada nije pravila ustupke na štetu profesije, rekli su danas na komemoraciji njene kolege Branka Mihailović i Omer Karabeg.
Milica Lučić Čavić je umrla u Beogradu 7. marta u 75. godini. Komemoracija će biti obavljena danas u 14 časova na Novom groblju u Beogradu. Na komemoraciji u beogradskom Medija centru, Mihailovićeva je članovima porodice, prijateljima i kolegama Milice Lučić Čavić rekla da je ona volela novinarsku profesiju i da je o najkomplikovanijim ekonomskim temama umela da izveštava na jednostavan i jasan način.
"Poznavala sam je četiri decenije, a prvi put sam je upoznala kao televizijsku divu. O najkomplikovanijim ekonomskim temama umela je da govori na jednostavan način", rekla je Mihailovićeva.
Ona je rekla i da su gledaoci voleli Milicu i da su joj prilikom susreta na ulici često čestitali na dobrim pitanjima koje je postavljala onima koji su odlučivali u srpskoj ekonomiji i politici.
Poznata kao TV lice, Milica Lučić Čavić bila je i autor brojnih tekstova, a sarađivala je sa najuglednijim časopisima i novinama u zemlji i inostranstvu.
Od 1967. godine bila je zaposlena u TV Beograd. Prošla je sve faze od reportera do urednika. Objavljivala je komentare, uređivala i vodila Beogradsku hroniku, Dnevnik 3, Porotu, Pitajte SIV. Snimala je emisije i reportaže o Holandiji, Švedskoj, Velikoj Britaniji, Rusiji, Tunisu, Poljskoj... Branka Mihailović je istakla i da je Milica Lučić Čavić učestvovala na svim protestima i demonstracijama protiv rata i režima Slobodana Miloševića, kao i da se 1992. našla na listi 20 izdajnika i loših Srba iz Radija i Televizije Beograd, koju je sačinio Vojislav Šešelj.
Omer Karabeg je rekao da je Milica bila hrabra žena i da nije pravila kompromise na štetu profesije. "Imala je jasnu misao, jednostavne rečenice i dobra pitanja", rekao je Karabeg i istakao da je Milica Lučić Čavić kao novinarka bila primer časti u vremenima beščašća.
Milica Lučić Čavić je objavljivala tekstove u više od 28 novina, časopisa i radio stanica u bivšoj Jugoslaviji.
Uvrštena je 1990. godine u "WHO is WHO" (Kembridž) za vrhunska dostignuća u profesiji. Od januara 1991. godine bila je prinudnom odmoru, a u maju 1994. godine dobila je otkaz na RTV Beograd. Od jula 1994. godine do septembra 1995. bila je predsednik Centra za antiratnu akciju, a od 1994. godine dopisnik Radija Slobodna Evropa i jedan od urednika časopisa "Mediji- Pravo na sliku i reč".
Od maja 2000. do januara 2002. godine bila je šef beogradskog dopisništva Radija Slobodna Evropa. Od februara 2002. do februara 2004. godine nalazila se na čelu Nezavisnog udruženja novinara Srbije. Dobitnik je nagrade "Vitez poziva".
PONOSAN SAM NA SRBIJU KOJU NIKO NE MOŽE DA ZAUSTAVI: Vučić se oglasio iz Zemun Polja - Dve firme htele da odustanu od radova zbog hajke, ali sam ih vratio!