Baka Milojka je nepismena, a izdala zbirku pesama: "Moraću da štampam ponovo, sve sam rasprodala!" Svi su bili zapanjeni njenim talentom Foto
Baka Milojka je zadivila sve još od malih nogu.
Milojka Đurović živi u selu Jablanica, na Zlatiboru, završila je tek šest razreda osnovne škole, ali još tada je počela da piše pesme. Učitelji su tada ostali zapanjeni pred njenim stihovima.
Iako je nepismena, već je izdala zbirku pesama, i druga je u pripremi. Nada se da će se javiti neko ko bi mogao da joj pomogne da je izda. Više od pola veka piše dečje stihove, kraj šporeta u kom pucketa suva bukovina, a sve je počelo šezdesetih godina kada je učitelj ostao zaprepašćen njenim prvim stihovima.
- Završila sam šest razreda osnovne škole. Bila sam najbolji đak i tada sam shvatila da imam taj talenat. Počela sam da pišem pesme za dečje novine. Kasnije sam pisala o zanimljivim događajima u selu - rekla je Milunka, autorka knjige "Od srca za decu".
Napisala je knjigu u 100 primeraka, 50 je prodala a ostatak je poklonila.
Pored dečjih pesama, Milunka piše pesme i za pevače.
- Pišem sve vrste pesama, pišem za decu, to sam već izdala knjigu, moraću da štampam ponovo. Sve sam rasprodala, nijedne nemam, pišem i ovako zanimljive događaje, opisala u jednoj pesmi život seljaka - kazala je Milojka.
Kurir.rs/ TV Prva
ŠOK IZJAVA ZELENSKOG - SPREMAN JE DA SE POVUČE?! Evo šta je potrebno da bi predsednik Ukrajine otišao sa funkcije! "Zaista želim..."