Predraga (74) iz Salaša Noćajskog traže lovci, meštani, porodica i rodbina: Nestao na Veliki petak, mesna zajednica traži pomoć policije
Predrag Dostanić (74) iz Salaša Noćajskog u Sremskoj Mitrovici, inače oboleo od Alchajmera, nestao je pre šest dana na Veliki petak.
Potraga je ovih dana bila neuspešna, a kako je kazao predsednik Mesne zajednice Salaš Noćajski Dragan Lukić, sinoć je Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) poslat dopis i službena beleška kako bi im pomogli u potrazi.
"Čekam da se MUP javi, a potraga se nastavlja. Ako imaju da nam pošalju tehniku i ljudstvo. Ja kao meštanin i predsednik mesne zajednice ne mogu da sedim skrštenih ruku", rekao je Lukić.
Predragu se izgubio svaki trag u peak kada je izašao iz dvorišta u nepoznatom pravcu. Odšetao je u klompama, a na sebi je imao šareni džemper i tamnoplavi prsluk. Predrag je primao terapiju, ali lekove nije poneo sa sobom što još više brine njegovu porodicu. Još jednom je odlazio od kuće, ali su ga u reonu sela Ravnje primetili meštani Ravnja i obavestili policiju i dan kasnije vratili kući.
U potragu su uključeni lovačka udruženja, meštani, porodica i rodbina - sveukupno oko 60 ljudi je juče bilo na terenu. Salaš Noćajski ima 100 kilometara kanalske mreže, a pretražena je samo trećina. Po terenu su jutros su Predraga tražila četiri mladića, ali bez uspeha. Potragu otežava nepristupačan teren, ali i vremenske prilike - juče je bilo kišovito, pa je teren klizav.
Ukoliko neko primeti Predraga može obavesiti najbližu stanicu policije.
Kurir.rs/Telegraf