"KAMPANJA SE SA ULIČNIH PLAKATA PRESELILA NA DRUŠTVENE MREŽE" Janjić analizira: Na ovim izborima postoje dve političke opcije
Izborna tišina počinje u noći između četvrtka i petka i trajaće do zatvaranje izbornih mesta u nedelju. Međutim u eri društvenih mreža pitanje je da li će zaista biti te tišine u pravom smlslu.
O tome je, između ostalog, pričao gost jutarnjeg programa "Redakcija", odnosno Mihailo Janjić, iz Centra za nacionalnu politiku.
- Mogli smo da primetimo na ulicama, da nije više zastupljen momenat lepljenja plakata, deljenja flajera, tako da se i kampanja menjala u korak sa vremenom kako bi bila pristupačnija građanima. Internet je nešto gde se definitivno vodi najveća predizborna kampanja, nešto što je usvojilo kako našu državu, tako i čitav svet. Samim tim, teško je da ćemo na društvenim mrežama imati momenat predizborne tišine, koja će svakako biti ispoštovana u vidu tradicionalnih medija - započeo je Janjić.
Potom je izneo svoju tvrdnju oko fokusa stranaka u ovih nekoliko dana.
- Smatram da su dosta toga već rekle, a nas očekuje 17. decembra praznik demokratije. Vidimo najave da neće priznati izborne rezultate, već napominju neke silne krađe. Jako je bitno da je pred birače i građane Srbije stavljene dve platforme i dva politička programa. Jedan koji zastupa aktuelna vlast, a drugi koji zastupaju svi ostali. Veoma je lako, veoma je vidljiva ta podeljenost. Ono što se nudi u prvom programu jeste kontinuitet politike ulaganja i razvoja Srbije. To se najbolje manifestuje kroz već ostvarene rezultate. Često vidimo tu paralelu od 2012. godine, a ta godina se spominje jer je ta druga opcija vodila Srbiju do te godine - rekao je Janjić, pa nastavio sa pojašnjenjem:
- Ukoliko građani izaberu tu opciju, što po istraživanjima nije realno, ali ako dođe do toga, Srbija će se vratiti u period pre 2012. godine. Prva opcija nudi ekonomski razvoj, stabilnost, mir, konkretno se govori o Kosovu i rešenjima, rezultati su vidljivi. Znate, nekada smo imali minimalnu zaradu 17.000 dinara, a sada je minimalna 41.000 dinara. Prosečna je tada bila 41.000, a sada je 86.000 dinara. Uvećane su penzije, predsednik je najavio da će 1.400 evra biti prosečna zarada u Srbiji. Jako je bitno da su se razvijali svi segmenti institucija u državi.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Kurir.rs / L. Majer
Bonus video:
NIMALO SE NISMO UPLAŠILI SILEDŽIJA, NE DAMO IM SRBIJU! Vučić se obratio građanima: Srbiju im nećemo dati nizašta na svetu, jer Srbiju volimo više od svega