Biračko mesto pod brojem 27 i 24 nalazi se u "China town" u Surčinu, koje je poznato i kao kineski tržni centar

Pored porodičnih kuća, garaža u dvorištu građana i starih dućana u koje birači već decenijama dolaze da daju svoj glas, ova građanska dužnost može se obaviti i u kineskom tržnom centru, romskoj kući, ali i parohijskom domu.

Osim u garaži porodičnih kuća i starim prodavnicama u kraju, građani Beograda svoju građansku dužnost mogu da ispune i u tržnim centrima, romskim kućama, ali i parohijskom domu.

"China town"

Biračko mesto pod brojem 27 i 24 nalazi se u "China town" u Surčinu, koje je poznato i kao kineski tržni centar. Ova glasačka mesta predviđena su za oko 2.000 Beograđana, koji žive u ovom delu prestonice.

Romska kuća, biračko mesto 26

Biračko mesto pod rednim brojem 26 nalazi se u romskoj kući u Surčinu. Izdvaja se po tome što jako mali broj ljudi glasa na njemu. Otvoreno je samo za 900 građana, koji uglavnom pripadaju romskoj nacionalnoj manjini.

screenshot-20231217-132800.jpg
Foto: Youtube Printscreen

"Prvo se prekrste, pa po glasački listić"

Glasanje u Busijama odvija se u parohijskom domu, gde su otvorena biračka mesta 107 i 108. Na njima ukupno može da glasa 3.000 ljudi.

Građani na to biračko mesto ulaze uz "blagoslov". Prvo se prekrste, pa tek onda uđu u parohijski dom da glasaju. Umesto spreja za glasanje, na ovom neobičnom biračkom mestu prvo vas sačekaju kandila i ikone, a tek onda na kontrolu biračkog odbora.

Kurir.rs/Blic/Prenela: SĐP