"MI JEDINI NA SVETU IMAMO ZVUČNI TOP KOJI NIKO NIJE ČUO" Brnabić razobličila laži: Ide cik-cak - ćaci nemaju nikakve senzacije, blokaderi imaju "katastrofalne"
Nova otkrića o planiranju lažne afere "zvučni top" od strane blokadera, i posledična dehumanizacija predsednika Aleksandra Vučića i njegove porodice, kao i pokušaj da se Srbija uvuče u građanski rat, bili su tema današnje specijalne emisije tri televizije - Informer TV, Pinka i Prve.
19.20 - Obraćanje Ane Brnabić
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić bila je gost specijalne emisije, gde govori o aferi "zvučni top".
Na samom početku, Brnabić je istakla da je ovo pucanj u Aleksandra Vučića i u Srbiju.
- Pod jedan, oglasila sam se odmah zato što sam i ja dosta ranije razgovarala s ljudima i bavila se temom "zvučnog topa", pre svega jer je meni to veče bilo potpuno jasno da je to apsolutna laž. Bilo ko, ko zna kako zvučno oružje radi, zna da to ne radi tako. Zvučno oružje koje se koristi, ja mislim da se najviše koristi u Sjedinjenim Američkim Državama, kada se upotrebi, ljudi padaju odmah. Dakle, ne beže oni ni levo ni desno, a ponajmanje neko što se zaboravi pa stoji baš valjda na udaru tog "zvučnog topa". Dakle, oni padaju. U istom trenutku su reakcije povraćanja, padanja u nesvest i tako dalje. Sve ono što mi nismo imali ni kao naznake.
"Naši blokaderi su jedna specifična vrsta"
- Naši blokaderi su zaista jedna specifična vrsta koja je posledice tog lažnog "zvučnog topa" osetila tri dana kasnije. Mi smo tri dana kasnije imali da se oni javljaju, ne znam, od 18 sati.
Istakla je da se za to najviše "uhvatio" Evropski parlament.
- Igrom slučaja, pošto su oni već pripremali to, kako bi oni nepismeno rekli "masan odgovor Brisela", e sad, igrom slučaja, to je opet bio domen nekako mog rada i mojih obaveza, zato što se za to najviše, naravno, uhvatio Evropski parlament.
Na pitanje o čemu je razgovarala s evroparlamentarcima, rekla je da zavisi od evroparlamentarca do evroparlamentarca.
- Imate one koji nikada u to nisu poverovali, koji su previše ozbiljni i odgovorni ljudi da bi takvu priču uopšte kupili - rekla je i dodala:
- A imate i one koji su, ja sam uverena, bili u vezi sa blokaderima i koji su čekali u svakom trenutku da se reaguje.
"Uprli su sve svoje snage da se kazne Vučić i Srbija"
- Dakle, oni su bili pripremljeni da iniciraju taj masan odgovor Brisela. I taj odgovor je od strane tih njihovih evroparlamentaraca koji podržavaju blokadere u svakom trenutku, a to su Picula, Irena, Bartulica, Goci, Ceci i ostali... Dakle, uvek isti. Taj odgovor je odmah usledio i, da budemo iskreni, on jeste bio brutalan. Jedino što smo mi imali istinu na našoj strani, pa smo mogli da odgovaramo argumentima. Ali taj odgovor je bio brutalan i oni su to iskoristili kako bi uprli sve svoje snage da se kazni Aleksandar Vučić i da se kazni Srbija.
- Evo, Tonino Picula kaže ovako: "Dakle, potrebna nepristrasna istraga". Evropska unija ne sme da ćuti na takve incidente u državi kandidatkinji. Pa opet Picula kaže: "Pitanje zvučnog topa ne treba zatvarati." I to je bilo to. To je ta sprega između blokadera i Picule i određenih garnitura, posebno u okviru Evropskog parlamenta.
- Ta sprega je toliko sumanuta da vi više ne treba vi da dokazujete da ste nešto uradili, nego vi treba da dokažete da nešto niste uradili. Niko nije dokazao da je zaista bio taj zvučni top. Nego vi kažete: "Dobro, ali dokaži da nije bio." Pa, druže, kako da ti dokažem da nije bio? Tako zvučni top ne radi.
"Mi smo imali zvučni top koji niko ne čuje"
Drugo, mi smo imali zvučni top, valjda neko hipersonično, supersonično oružje koje niko ne čuje. Mi jedini na svetu imamo zvučni top koji niko nije čuo. Zvučni top koji ide cik-cak, preskače Ćacilend i dolazi do Slavije. Zvučni top koji prepoznaje blokadere i prepoznaje ćacije. Ćaci nemaju nikakvu senzaciju na zvučni top, a blokaderi imaju katastrofalne, tri dana kasnije. Ta priča toliko ne pije vodu, a toliko je zaživela, da vi vidite da je to bilo planiralo.
- Nekako sada, kada smo videli taj dokaz koji blokaderi nisu osporili, oni su ga u stvari potvrdili. Vi sada to kad vidite, vi kažete: "Pa dobro, potpuno je očigledno da su oni planirali sve do detalja", sve zajedno sa tim odgovorom, odnosno reakcijom Brisela, koja, verovali ili ne, ako vidimo da ta laž plasirana tako uspešno 15. marta 2025. godine, i dan-danas živi u određenim strukturama Brisela. Godinu i tri meseca - rekla je Brnabić.
Na pitanje da li je to moguće, rekla je da će sutra u Narodnoj skupštini pokazati da jeste.
- Pa ja ću vam sutra pokazati da je moguće. Ja ću sutra u Narodnoj skupštini pokazati da je moguće i postaviti neka potpuno legitimna pitanja. I da vi vidite da ti ljudi, kada bi slučajno došli na vlast, kada bi se slučajno dokopali vlasti, kako bi ta Srbija izgledala, samo sa te strane. Dakle, to je kažnjavanje - rekla je.
- Ono što je njihov cilj je kažnjavanje Aleksandra Vučića, porodice Vučić i kažnjavanje Srbije na dnevnoj osnovi. I to nije dovoljnao, nije dovoljna jedna kazna, nego je to kazna koja se ponavlja iz meseca u mesec, iz rezolucije u rezoluciju, iz godine u godinu. To je ubijanje i to je ideja da se Srbija baci na kolena.
- Oni su plasirali priču da je Aleksandar Vučić pucao u sopstveni narod, a u stvari je istina da su oni pucali u Aleksandra Vučića - zaključila je Ana Brnabić.
17.40 - Obraćanje predsednika Vučića
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bio je gost specijalne emisije, gde je govorio o najnovijim informacijama koje su isplivale u javnost.
- Jednom sam rekao da je sve perverzno inverzno, ni ja ni mi nismo pucali u njih. Oni jesu neometano pucali u mene sve vreme. To što su me ubijali, verovatno i uspeli kao čoveka ili bar da ljudi nemaju predstavu o meni kao ljudskom biću, kod dobrog dela ljudi.
Sve o obraćanju Vučića, pratite uživo u našem tekstu OVDE.
17.30 - "Uvek se napada prvi i najjači"
Zorana Mihajlović, bivša potpredsednica Vlade, ističe da su opozicija i blokaderi vrlo dobro znali da je zvučni top obična laž, ali da su, zajedno sa njihovim medijima, namerno iskoristili situaciju kako bi napali predsednika Vučića.
- Sutradan su svi rekli da je to laž, naše službe, pa čak i ruska služba. Svi su znali da nikakav zvučni top nije postojao, ali to nije zaustavilo Ponoša da prvi izađe i optuži Vučića da je 'pucao' u narod. Tada počinje to silovanje istine od strane njihovih medija koji su krčili put ka tome da se izvrši jedan puč. Uvek se napada prvi i najjači, tako je u svakoj obojenoj revoluciji, a naš prvi i najjači je predsednik Vučić - rekla je Mihajlović.
15.30 - "Ovo je bio pokušaj ubistva Aleksandra Vučića"
Vojislav Šešelj je rekao na početku emisije da je porodica predsednika Vučića zabrinuta, i partijski saradnici, i poručio je da predsednik mora da vodi mnogo više računa.
- Upozoravao sam o namerama kavačkog klana da ubiju Aleksandra Vučića. Neće birati sredstva da to učine. A on bi trebalo da izbegava da ide na ona mesta gde ne treba da bude. Govorio sam mu da ne ide u Srebrenicu, on je otišao. To je bila nameštaljka da ga ubiju, na ponižavajući način, kamenjem. Sreća da je poveo mnogo više policajca, i da je policija RS bila tamo, i da je uspešno zaštićen - rekao je Šešelj.
Dragan J. Vučićević je rekao da ove laži o zvučnom topu nisu pokušaj streljanja Vučića, već da je on ustvari streljan.
- Namerno su izabrali reč zvučni top, da bi mogli da pucaju u Vučića da ga ubiju. Kada optužite predsednika Srbije da je pucao u svoj narod... Imate onog iz Danasa koji je rekao: "Pucao si Vučiću u moju ćerku". Nije to slučajno ništa. Gledao sam kako sada pokušavaju da se vade. Nijedan medij iz regiona, u vlasništvu Šolakove hobotnice i drugi, nijedan nije preneo tu vest. A sada se vade sa pričom: "To je samo rečeno" - rekao je Vučićević.
Potom je prikazan snimak na kom se vidi šta su planirali blokaderi.
Vučićević ističe da su oni, koji su isplanirali priču sa zvučnim topom, stampedom i izazivanjem panike, želeli da neko tog dana nastrada.
- Ko god je bio na velikim skupovima zna za taj fenomen. Čista je sreća da niko nije stradao. Imate novinarku nekog njihovog medija se javila sva krvava, isekla je ruke i pala na neko staklo. Da je neko stradao, onda bi taj neko bio predstavljen kao žrtva zlog Vučića koji je pucao na ljude. Mi bismo onda imali građanski rat - kazao je on.
Branko Babić je istakao da je ovo potpuno nenormalno, i da su blokaderi juče izjavili da to što su spominjali zvučni top znači da su bili "odgovorni".
- Šta je odgovorno u tome da dok je 15 minuta tišine da narediš svojim ljudima da skidaju prsluke i krenu da trče. Tih deset će izazvati njih 100, pa 1000 da trče za njima. Mogli su da dovedu do toga da gnječenjem ubiju hiljadu ljudi. To je sve bilo smišljeno - rekao je on.
Biznismen ističe da su u pitanju isti idioti koji su uneli eksploziv na fakultet i stavili ga ispod vrelog radijatora.
- Koji se upalio, i posle kojeg je poginula devojka. To su deca koja nisu dostigla nikakvu zrelost. Oni kažu da nisu dužni nikome da odgovaraju! Pa neće biti! Moraš da se pojaviš kada tužilaštvo zove, nisi ti za mene Božije biće, koje je iznad svega, ti moraš da odgovaraš. I mi hoćemo da znamo šta se desilo, cela Srbija hoće da zna - rekao je Babić.
Prikazan je i snimak devojke koja je pala i povredila ruku, a koja je sama rekla da je neko više puta pokušao da "fejkuje", tačnije izazove stampedo.
Gosti su ukazali da se prvi oglasio Zdravko Ponoš, koji je pokrenuo te dezinformacije o zvučnom topu.
Šešelj kaže da je Ponoš učesnik najužeg kruga zavere.
- Znao je šta se izvodi, i imao je zadatak da objasni narodu njihovu verziju događaja. Što se tiče stampeda, on je sprečen spontano. Oni su hteli da narod trči pravo, a ljudi su se sklonili u stranu, pa su brzo počeli da se vraćaju u centralni deo ulice. Da je krenuo stampedo, najbrži bi pobegli, a oni koji bi se spotakli bili bi pregaženi. Tu je moglo da bude stotinjak mrtvih - rekao je političar.
Kaže da je srećna okolnost što oni to nisu dobro predvideli.
- Oni nisu stručnjaci, stručnjaci su glavni organizatori. Oni su početnici. Ne znaju kako se snalaziti u određenim situacijama. Videli ste da je i bilo planirano da do prvog sukoba dođe pred Narodnom skupštinom, i da po svaku cenu neko pogine. Ti vodeći blokaderi, koji su trebali da izvedu akciju, stalo je njima da neko pogine, ali da to ne budu oni. Ako su stajali pred masom i dirigovali, onda su bili u najvećoj opasnosti. Zato su se predomislili, nisu izvršili naređenje, i najveći deo mase su poveli prema Slaviji - rekao je on.
Podsetili su na izjavu Radeta Radovanovića iz Danasa, koji je rekao da je "Vučić pucao u njegove najbliže".
- Sada ćemo videti kada tužilaštvo krene da šalje pozive, mora i njemu - poručio je Vučević.
Branko Babić kaže da niko ne može da ospori ekonomske rezultate koje je postigao predsednik Vučić, i da se zato primenjuje totalna dehumanizacija.
- On je pucao na decu, ubijao u Ribnikaru, Duboni, on je spaljivao ljude u visokim pećima 2014. godine - rekao je Babić, i dodao da posle toga kreće kriminalizacija, i da se Vučić predstavlja kao vođa kriminalne organizacije.
Gosti su ukazali na umešanost pojedinih ljudi iz tužilaštva, poput Borisa Majlata, koji su instalirani u državnim institucijama.
Novinar Oliver Jakšić zapitao je da li će Srđan Milivojević biti pozvan na odgovornost, zbog izjava da je Vučić "pucao u leđa naroda".
- On jeste iznad zakona očigledno, on ovo ne bi govorio da ne misli da je iznad zakona - poručio je Babić.
Šešelj je ukazao na pokojnog Đuru Racu, koji je govorio da je pad nadstrešnice, kada je poginula njegova ćerka, diverzija.
- Motiv je bio da se Kinezima pokvari upliv u ekonomski razvoj Evrope, da se oni na neki način proglase krivim. Drugo, da se odgovornost obruši na režim. Istraga ne ide u pravom pravcu, ona se ustvari uopšte ne vodi. Tamo gde se ukazala potreba da se istraga koncentriše, ništa se ne radi - rekao je političar.
Kaže da je neophodno hapsiti tužioce i sudije koji ne postupaju.
Branko Babić je ponudio milion evra nagrade u kešu za svakoga ko donese dokaz da je iskorišćen zvučni top na skupu 15. marta.
Šešelj je rekao da je ruska inspekcija, na naš poziv, utvrdila da nije bilo upotrebe zvučnog topa.
- Amerikanci nisu hteli ni da dođu, oni su rekli da se videlo iz aviona da nije korišćen zvučni top. Kompanija koja je napravila to je demantovala - naglasio je Šešelj.
Potom je u studiju puštena izjava predsednika Vučića, kojom je objasnio šta se dešavalo.
Šešelj je podsetio da je Marko Pavlović, muškarac koji je tokom jedne blokade kolima udario devojku, i dalje u zatvoru, i pozvao je na njegovo puštanje.
- Tvrdim da je jedan od razloga što je i dalje u zatvoru to što je Rom - rekao je na kraju gostovanja Šešelj.

