Beba: Pink i Informer kontroliše Vlada!
Paradoksalno, Popović je zatim iskritikovao redakciju Kurira jer je u istom izdanju pisala o mitingu opozicione SRS, ali i o projektu „Beograd na vodi“, koji je pokrenula vlast, čime je praktično osudio osnovni princip novinarstva - objektivno izveštavanje!
Interes građana
Na pitanje voditeljke Olje Bećković da li je crnogorski TV Pink Đukanovićev koliko je u Srbiji Vučićev, Popović je odgovorio: „Da, ali u poslednjih godinu dana.“ Upitan da li je Informer u Srbiji Vučićev, takođe je odgovorio sa „da“, a na pitanje čiji je sad Kurir, odgovorio je:
- Oni i dalje služe Vučiću. Imali ste dan posle smene (u policiji, prim. aut.) tekst da su ovi loši i da su geniji. Vidite da tu ne postoji uređivačka politika, da uništavaju novine. Koga interesuje ovde u Srbiji da na naslovnoj strani vidi mene i Stevana Lilića? Oni su u potpunom haosu. Imate danas da je bio miting radikala i da je bilo 10.000 ljudi. To je poruka: Ej, vidi šta mi možemo. A imate i Beograd na vodi, divan grad - zasmetalo je Popoviću.
Ovim svojim izjavama medijski mag jasno je potvrdio sve ono što je Kurir pisao - da mu naš list smeta samo zato što nije pristao na njegove igre.
Petar Jeremić, predsednik IO UNS, kaže za Kurir da je osnovni postulat novinarstva upravo informisanje javnosti o različitim društvenim temama, različitim političkim strankama i događajima.
- Događaji poput protesta SRS i „Beograda na vodi“ su dnevni, i izveštavanje o njima je od interesa za građane i srpsku javnost. Uređivačka politika svih medija mora biti nezavisna i samostalna, i svaki medij ima pravo da samostalno donosi odluke o tome šta će objavljivati, a apsolutno je neprihvatljivo da Vlada ima kontrolu nad bilo koji medijem - kategoričan je Jeremić.
Ugled
Zoran Stojiljković, profesor FPN, ističe da je kritički i afirmativni pristup vlasti u medijima poželjan:
- Novine koje računaju i na tiraž i na ugled moraju da imaju autonomnost u odnosu na političku vlast. Čak i ako su sklone nekoj vlasti, moraju da zadrže korektnost i objavljuju stavove onih kojima su naklonjene, ali i stavove drugih političkih učesnika. Štaviše, kritički i afirmativni pristup vlasti je poželjan, a ne za osudu - ocenjuje Stojiljković.
Vukašin Obradović, predsednik NUNS, nije želeo da komentariše uređivačku politiku nijednog glasila u Srbiji, ali je rekao da ga brine sve ono što je rekao Beba Popović.
Mediji srasli s vlašću
- Njegova priča je dokaz da su mediji u Srbiji srasli s vlašću. Umesto da budu kritičari, pretvorili su se u oglasne table vlasti. To je neprirodan odnos za medije, što je posledica njihovog srastanja s vlašću, i to nije dobro - rekao je Obradović za Kurir.
Titula
NAJVEĆI CENZOR U ISTORIJI
U prilog tezi o medijskoj cenzuri Vladimira Bebe Popovića, o čemu je Kurir obavestio javnost, svakako ide i pitanje koje mu je iskusna novinarka Olja Bećković postavila na kraju emisije: „Hoće li zaista najveći cenzor koga pamtimo sada pričati o cenzuri?“ Beba ju je potom upitao: „Ko je to najveći cenzor?“, na šta je dobio odgovor: „Vladimir Beba Popović.“
"DO 31. MARTA GRAĐANI ĆE VIDETI NAJŽEŠĆU BORBU PROTIV KORUPCIJE U POSLEDNJIH 24 GODINE" Vučić: Biće posebni mehanizmi, velike promene u narednih 100 dana