Bogoljub hoće nazad, Mihajlovićeva kaže da institucije rade svoj posao

BEOGRAD - Većina ministara u Vladi juče nije želela da se izjašnjava o želji biznismena Bogoljuba Karića da se prekine postupak koji se protiv njega vodi zbog „Mobtela“ kako bi se vratio u Srbiju i ulagao u građevinarstvo.

Jedino su ministarke saobraćaja i evrointegracija Zorana Mihajlović i Jadranka Joksimović kratko poručile da i u Karićevom slučaju treba postupati po zakonu.

Potpredsednica Vlade i ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović kaže da „institucije u Srbiji rade svoj posao“.
- A Srbija gradi i gradiće - rekla je Mihajlovićeva.

Sličnog stava je i ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović.
- Treba da se postupa u skladu sa zakonom, nezavisno o kome se radi - poručila je Joksimovićeva, dok ministar pravde Nikola Selaković nije želeo da se izjašnjava o ovoj temi.
bogoljub-karic.jpg
Foto: Dado Djilas


Toma Fila, advokat, kaže da bi država trebalo da ispoštuje Karićevu želju.
- Slično je urađeno i sa Stankom Subotićem Canetom, pa bi moglo tako i protiv Karića, koji je zadužio Srbiju - kaže Fila.

Karić je, podsetimo, u jučerašnjem intervjuu za Kurir rekao da očekuje da će „država i pravosudni organi konačno obustaviti postupak protiv njega i celog menadžmenta koji je učestvovao u izgradnji tehnologije 21. veka“. On je takođe istakao i da bi s velikim zadovoljstvom došao i uložio novac u Srbiju, i to u građevinarstvo.
- Preuzeo sam i sve Dragomirove poslove i ja njima rukovodim. Rukovodim sa ukupno 30.000 ljudi, ali mogu da pomognem i da to što radim u drugim zemljama radim i u Srbiji. Da Beograd godišnje gradi milion kvadratnih metara, da naši grade po 300.000 metara - kazao je Karić.

(D. L.)

Ukratko o Bogoljubu Kariću
VLASNIK IMPERIJE

Bogoljub Karić je pre pokretanja krivičnog postupka protiv njega bio vlasnik BK televizije, banke Braća Karić, „Astra Simita“ i drugih kompanija.

Više tužilaštvo je 2010. godine protiv Bogoljuba i njegovog brata Sretena podiglo optužnicu kojom su njih dvojica, sa još 13 saradnika, osumnjičeni da su od 1998. do 2005. prebacili oko 60 miliona evra s računa „Mobtela“ na privatne račune i račune „BK grupacije“. Oni su 2006. pobegli iz zemlje, a za njima je raspisana i crvena Interpolova poternica.

Država Srbija je nakon toga "Mobtel" prodala za dve milijarde evra.