I dalje nije poznata sudbina poklona koje su dobijali Slobini ministri

BEOGRAD - Sudbina poklona koji su stizali u Nemanjinu 11 od 1991. do 2001. godine i dalje je nepoznata, a premijeri i ministri iz tog perioda, do kojih je Kurir uspeo da dođe, tvrde da strani zvaničnici nisu bili široke ruke.

Predsednik trećeg saziva srpske vlade i potpredsednik SPS Nikola Šainović, komentarišući ranije navode lidera SRS Vojislava Šešelja da su svi osim radikala skupe poklone nosili kući, za Kurir kaže da on i njegovi ministri poklone nisu dobijali.
- Ja poklone nisam dobijao, a mislim da nisu ni ministri u mojoj vladi. Tih godina poklon je bio zatvoriti dan. Ne znam da li je isto bilo i u drugim sazivima - rekao je kratko Šainović i dodao da ne želi dodatno da komentariše navode lidera radikala.

Potpredsednik u prvom sazivu vlade Mirka Marjanovića Milovan Bojić kaže za Kurir da se obratimo nekadašnjim šefovima diplomatije, jer su uglavnom oni putovali.
- Ja poklone nisam dobijao niti sam putovao. Bavio sam se lekovima, penzijama i platama, civilnom zaštitom, sve su to poslovi vezani isključivo za Srbiju, pa ćete to pitanje morati da uputite drugim ministrima - rekao je Bojić, koji takođe ne zna gde su nestali pokloni.

slobodan-milosevic.jpg
Foto: Profimedia


Ministar policije u prelaznoj vladi Milomira Minića Božidar Prelević ističe da je nedostatak zakona koji danas reguliše ovo pitanje upravo razlog što niko ne zna gde su pokloni.
- Naša vlada bila je prelazna i trajala je samo četiri meseca, nismo se mnogo sastajali sa stranim zvaničnicima, i pokušavali smo da ispravimo haotično stanje koje smo zatekli. Ja sam za to vreme imao samo jednu reprezentaciju - kaže Prelević.

Podsetimo, ekipa Kurira primetila je u subotu da se pokloni koje su dobijali ljudi Slobodana Miloševića ne nalaze u zgradi Vladi Srbije u Nemanjinoj 11.

J. Radovanović

Za njegove se zna
TITOVI POKLONI U MUZEJU „25. MAJ“

Josip Broz Tito susreo se sa oko 350 stranih zvaničnika, careva, kraljeva i šeika od kojih je dobijao skupocene poklone. Oni se danas nalaze u Muzeju „25. maj“, a građani su imali prilike da ih vide pre dve godine u okviru izložbe „Carski darovi.“