Premijer Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Minsku sa predsednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom.

Vučić se prvog dana posete u Minsku sastao sa beloruskim premijerom Andrejom Kobjakovim, koji je istakao da je Srbija ključni ekonomski partner Belorusije na Balkanu.

aleksandar-lukasenko-i-aleksandar-vucic.jpg
Foto: Vlada Srbije

Dva premijera prisustvovala su potpisivanju više međudržavnih sporazuma iz oblasti privrede, zdravstva, turizma, kulture, sporta i vojno-tehničke saradnje Srbije i Belorusije.

DELEGACIJA SRBIJE U MINSKU: Vučić posetio Muzej istorije Velikog otadžbinskog rata

Vučić je izjavio je u Minsku da je sa zvaničnicima Belorusije razgovarao o nabavci oružja i oruđa, pre svega za zaštitu našeg neba, kao i o potencijalnoj nabavci "lovaca" i protivavionskog oružja, po najpovoljnijim uslovima.

aleksandar-lukasenko-i-aleksandar-vucic.jpg
Foto: Vlada Srbije

On je dodao da je bilo reči o sistemima za koje je do juče bilo nemoguće da ih Srbija ima.

aleksandar-lukasenko-i-aleksandar-vucic.jpg
Foto: Vlada Srbije

"Razgovarali smo i o fabrikama koje će zajednički da proizvode oružje ili municiju za treća tržišta", rekao je Vučić.

MINISTAR ODBRANE U MINSKU: Potpisan sporazum o vojno-tehničkoj saradnji Srbije i Belorusije

(FOTO) VUČIĆ U MINSKU: Premijer položio venac na Spomenik pobede

VUČIĆ U MINSKU SA PREDSEDNIKOM BELORUSKE SKUPŠTINE: Razgovor o značaju saradnje dva parlamenta