PREMIJERKA ANA BRNABIĆ NA RADNOM DORUČKU Razgovaralo se o dijalogu Beograda i Prištine i ekonomskim reformama koje Srbija sprovodi!
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić učestvovala je jutros, drugog dana posete Nemačkoj, na radnom doručku i diskusiji u organizaciji Fondacije Kerber, gde je sa članovima Bundestaga, predstavnicima fondacija "Konrad Adenauer" i "Fridrih Ebert" i drugih neprofitnih i privrednih organizacija, razgovarala o političkim i ekonomskim temama.
Premijerka je sa domaćinima razgovarala o evropskim integracijama Srbije i ponovila da je pristupanje Evropskoj uniji spoljnopolitički cilj zemlje.
Teme razgovora bile su i dijalog sa Prištinom, Berlinski proces, reforma pravosuđa i ustavne promene, kao i ekonomske i društvene reforme koje Srbija sprovodi.
Brnabić je istakla i značaj digitalizacije i obrazovanja, navodeći da su to prioriteti vlade, koji treba da dovedu do bolje razmene ideja i saradnje među mladima u regionu.
Premijerka će se nakon radnog doručka, sastati sa predsednikom Saveznog udruženja nemačkih privrednih komora Martinom Vanslebemom, a zatim će učestvovati na Privrednom forumu u organizaciji lista "Zidojče cajtung".
Tema panela na kojem će Brnabić govoriti, zajedno sa premijerima Estonije i Islanda, Jirijom Ratasom i Katrin Jakobsdotir, je "Digitalna Evropa: vizija tri zemlje".
Predsednica vlade će večeras prisustvovati svečanoj večeri koju organizuje "Zidojče cajtung", u Nemačkom istorijskom muzeju, kojoj će prisustvovati i nemačka kancelarka Angela Merkel.
Brnabić je juče doputovala u Berlin, a sinoć je učestvovala na Evropskom forumu Fondacije Konrad Adenauer, gde je poručila da je strateško opredeljenje Srbije članstvo u EU, a od suštinske važnosti za zemlju očuvanje stabilnosti i razvijanje regionalne saradnje.
"Srbija zna zašto želi da bude u EU", rekla je Brnabić.
Premijerka je ukazala da je ne samo za našu zemlju, već i za cao region važno pitanje regionalne saradnje, vođeno "Berlinskim procesom", koji je inicirala upravo nemačka kancelarka Angela Merkel, jer saradnja vodi stabilnijem i predvidljivijem regionu.
Ona je zahvalila Nemačkoj na podršci Srbiji ka EU, kao i na inevsticijama u našu zemlju.
Ukazala je da Srbija i Nemačka imaju potpuno različito mišljenje po pitanju Kosova i načina na kojim bi moglo da se dođe do dugoročne normalizacije odnosa Beograda i Prišstine, ali da to neslaganje ne znači da to uzimamo za zlo, već da pokušavamo da objasnimo zašto normalizacija treba da bude drugačija nego što Nemačka zamišlja.
Kurir.rs/Tanjug/Foto: Beta
"INTERES ZA VRAĆANJE U SRBIJU SVE VEĆI" Predsednik Vučić: Oko Božića plan za povratak ljudi iz dijaspore