PISMO LOBISTA KOJI RADE ZA ALBANCE I INTERESE SBB DRAGANA ŠOLAKA: Skup je želja protivnika srpske vlasti, a ne realno stanje!
Ovo, bez sumnje, dolazi kao rezultat lobiranja onih kojima smeta to kako izgleda današnja Srbija, a ona je ekonomski, politički i bezbednosno prilično uspešna, ocenjuju sagovornici Kurira
Pismo koje je nekoliko američkih kongresmena, koji istovremeno rade za albanske interese i interese SBB Dragana Šolaka, uputilo šefu Amerike Džozefu Bajdenu, a u kojem se neosnovano optužuje Srbija, odraz je želja protivnika predsednika Aleksandra Vučića, a ne realno stanje, ocenjuju sagovornici Kurira.
A očigledna potvrda da biznis interesi lidera Multikom stranke / Stranke slobode i pravde Dragana Ðilasa i suvlasnika Junajted medije Dragana Šolaka stoje iza novog pokušaja rovarenja po Srbiji iz Američkog kongresa jeste pominjanje Telekoma u pomenutom pismu.
Poraženi, pa krenuli u napad
Ovim se potvrdilo i pisanje Kurira da je osnovna namera Ðilasa i Šolaka da politički diskredituju, oslabe ili totalno unište domaću kompaniju, s obzirom na to da je SBB / Junajted grupa - njihov zajednički biznis - u tržišnoj utakmici doživeo poraz.
Kako smo pisali, pravi razlog Ðilasovog boravka u Vašingtonu, koji se poklopio sa antisrpskom inicijativom grupe američkih kongresmena, bila je upravo završnica kampanje koja je dugo pripremana i obilato plaćena. Naime, naši izvori su otkrili da su Ðilas i Šolak angažovali lobiste iz SAD, inače bliske Albancima, da im pomognu da politički ugroze Telekom u sporu sa SBB, kablovskim operaterom u Šolakovom vlasništvu. Kao što smo pisali, plan je bio da se na određene uticajne adrese u SAD dostave isfabrikovani dokazi protiv domaće kompanije i tako izdejstvuju američke sankcije za Telekom.
Podsetimo, grupa američkih kongresmena, s bosanskim i albanskim lobistima na čelu, poslala je pismo Bajdenu u kojem zahtevaju da se SAD aktivnije „angažuju u suzbijanju korupcije u Srbiji, sprečavanju gušenja slobode medija i organizovanju slobodnih i fer izbora“. Među potpisnicima pisma su, između ostalih, i albanski lobisti Riči Tores i Džejms Mekgavern, te članovi bosanskog kokusa kongresmen Jan Šakovski, Majk Kvigli i kongresmen Dejvid Sislin.
Srbija i SAD partneri
Direktor Međunarodnog instituta za bezbednost Orhan Dragaš kaže za Kurir da je ovo pismo odraz želja Vučićevih protivnika, a ne realno stanje, te da neće uticati na zvaničnu politiku SAD.
- Ovo pismo ima sasvim drugačije motive od nekakve zabrinutosti za stanje u Srbiji i namenjeno je drugoj publici, a ne predsedniku Bajdenu i njegovoj administraciji, kojima se obraća. Ova izjava grupe kongresmena bez sumnje dolazi kao rezultat lobiranja onih kojima smeta to kako izgleda današnja Srbija, a ona je ekonomski, politički i bezbednosno prilično uspešna. To ne smeta američkom predsedniku i njegovoj administraciji, niti smeta američkoj ekonomiji. Dakle, izjava grupe kongresmena, osim što nije utemeljena ni na kakvim dokazima niti na realnim pokazateljima, trebalo bi da pojača pritisak na Srbiju i na njenog predsednika koji već postoji pre svega u našem regionu, ali i u Srbiji među njegovim protivnicima. Na njihovu žalost, ništa što je pomenuto u pismu ne postoji u realnosti, već samo u njihovim željama, a realnost je takva da su Srbija i Amerika dobri partneri, a predsednik Vučić izuzetno uvažavan lider s kojim američka administracija sarađuje i želi da tu saradnju nastavi - naglašava on.
"DO 31. MARTA GRAĐANI ĆE VIDETI NAJŽEŠĆU BORBU PROTIV KORUPCIJE U POSLEDNJIH 24 GODINE" Vučić: Biće posebni mehanizmi, velike promene u narednih 100 dana