U opozicionim redovima ozbiljno se rasplamsala stara borba za mesto prvog vođe opozicije u Srbiji. Lične ambicije i liderske sujete u više navrata su pravile razdor među opozicionarima i pokazalo se da su upravo te stvari, uz veoma različite politike, bile presudne za neuspeh u pokušajima ukrupnjavanja opozicionog bloka.

Današnji sastanak predsednika Aleksandra Vučića i lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa nova je tema koja je poslužila kao povod da se startuje nova trka za prevlast u opoziciji. Sudeći po reakcijama iz gotovo svih opozicionih partija, svaki od njihovih lidera vidi sebe na tom tronu.

Na Đilasa je među prvima "skočio" njegov koalicioni saborac Vuk Jeremić, inače predsednik Narodne stranke.

sss0200--beta-branislav-bozic.jpg
Beta/Branislav Božić 

- Dao sam reč da se na ovim izborima neću kandidovati, niti govoriti u javnosti dok ne budu završeni. Ali ovo moram da kažem, dok još nije kasno - odlazak kod Vučića je IZUZETNO štetan korak, sa nesagledivim posledicama za budućnost. Iskreno apelujem da se od toga odustane - napisao je Jeremić na Tviteru.

Lider Dveri Boško Obradović poručio je da "patriotske stranke neće dozvoliti da Vučić i Đilas više monopolišu srpsku političku scenu", jer su izbori pokazali da postoje i patriote.

I Đilasov predsednički kandidat Zdravko Ponoš nema razumevanja za Đilasove poteze, pa je rekao da se s "ovom vlašću ne sarađuje, ova vlast se ruši".

Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka, koji je deo koalicije Moramo, takođe je protiv Đilasovog odlaska kod Vučića.

whatsapp-image-20211211-at-12.56.25-pm-2.jpg
Nikola Anđić 

- Želim da uputim poruku svima onima koji učestvuju u ovom postizbornom ludilu da građani koji su glasali, nisu nikakvi brojevi nego ljudi koji imaju svoja imena i prezimena... Dragan Đilas, to je njegov izbor, nemam šta njemu da govorim, i ima pravo da bira s kim će da pregovara - izjavio je on.

Kurir.rs