"SRBIJA ĆE NASTAVITI DA SE BORI ZA SVOJU CELOVITOST!" Marjanović: Podrška tzv. Kosovu za prijem u SE je pritisak na našu zemlju
Komitet za politička pitanja i demokratiju Parlamentarne skupštine Saveta Evrope dao je pozitivno mišljenje o zahtevu da tzv. Kosovo postane član te organizacije.
31 poslanik glasao je za, četiri su bila protiv, dok je jedan bio uzdržan. O preporuci za ulazak Prištine u Savet Evrope glasaće se na plenarnoj debati 18. aprila.
Ovim povodom u jutarnjem programu Kurir televizije gostovali su član Predsedništva SNS-a i predsednik opštine Stari grad Radoslav Marjanović, politikolog Boban Stojanović i novinar i publicista Aleksandar Gajović.
Stojanović je konstatovao da je po sredi politička odluka:
- Očigledno je da je ovo politička odluka, jer Kosovo nije članica UN. Videli smo da su protiv glasali samo naši predstavnici, a da su predstavnici Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Grčke bili uzdržani. Zašto su za prijem članstva glasale i članice Saveta Evrope koje nisu priznale Kosovo? Meni je to jako zanimljiva tema. Znam zašto su ostali glasali. Da li se to u stvari primenjuje član 4. tzv. francusko- nemačkog sporazuma na način da te države tumače da je Srbija usmeno prihvatila Francusko-nemački plan - upitao je Stojanović.
Gajović je ocenio da ovakva odluka ne treba da čudi:
- Priznanjem tzv. države Kosovo počele su da se gaze sve norme. Ovo što se događa ne treba nikoga da čudi. Glasaće oni koji su stvorili svoje čedo, a to je ta tzv. država Kosovo. Oni glasanjem moraju da opravdaju svoj čin stvaranja te tzv. države. Mi moramo da nastavimo da se borimo diplomatskim sredstvima koliko god budemo mogli.
Marjanović je ocenio da se radi o pritisku na našu zemlju:
- Stvari treba posmatrati u kontekstu rata koji se vodi u Ukrajini. Ovo bih možda posmatrao kao vrstu dodatnog pritiska na našu zemlju s obzirom da naša zemlja vodi nezavisnu i suverenu politiku. Dokle god budemo mogli treba da se borimo i siguran sam da će se sa Aleksandrom Vučićem na čelu borba za celovitost Srbije nastaviti. Politika gde je Srbija vodila politiku pridruživanja EU, ali koja je istovremeno imala dobre odnose sa Rusijom i Kinom, sada je na udaru i ispitu. Praktično zemlje EU koje protežiraju privremene instituciju da one guraju tu priču i podiđu ovu teme na Savet Evrope.
Kurir.rs
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Bonus video:
"VIDE DA SRBIJA NAPREDUJE BRŽE OD NJIH" Predsednik Vučić o napadima iz Zagreba: "Srećan sam što mi nemamo tu vrstu frustracije i kompleksa kako oni imaju prema"