Umesto da ide u aps, Dulić može da putuje na Bali
![](/img/placeholders/placeholder-kurir.png)
BEOGRAD - Što ste se primili?
U zemlji gde ljudi robijaju jer su ukrali salamu kako bi napunili prazan stomak nekadašnji ministar prostornog planiranja i zaštite životne sredine Oliver Dulić, koji se sumnjiči da je zloupotrebom službenog položaja omogućio „Nuba investu“ posao vredan milione evra, slobodno šeta ulicom, a poslaničku platu od oko 100.000 dinara uredno prima. I to nije sve. Iako je protiv Dulića podignuta krivična prijava Uprave kriminalističke policije, on danas može najopuštenije da sedne u avion i ode na Bali ili Maltu, jer mu tužilaštvo nije oduzelo čak ni pasoš. Posle saslušanja Dulić je novinarima rekao da je razgovor bio iscrpljujuć, da je gladan i da ide negde da jede?! Primera radi, Pera Milankov, predsednik opštine Nova Crnja koji je osumnjičen da je uzeo milion i po dinara mita, zadržan je u pritvoru, dok je Dulić, koji se tereti da je zloupotrebom omogućio Slovencima posao vredan milione evra, prošao čak i bez zadržavanja od 48 sati.
Građani Srbije ne kriju ogorčenost zbog ovakvog postupka Miljka Radisavljevića, a ministar građevine Velimir Ilić priznaje da je ovo bruka za celu Vladu.
- Iznenađen sam, ovo je bruka za sve nas. Toliko je policija to istraživala, toliko se o tome pisalo po medijima, i na kraju ništa. Sramota! Šarančića su držali 13 meseci i na kraju se pokazalo da nema dokaza! Zašto su Kneževića onoliko držali? Ne znam da l’ Dulića neko štiti. Vučić je čestiti čovek, a ko je zakazao, videćemo - poručio je Ilić.
K. BLAGOVIĆ
Babić: Svi da odgovaraju
- Policija i tužilaštvo moraju da rade časno i pošteno, a svako ko nije radio u skladu sa zakonom, pa makar to bio i bivši ministar, mora da odgovara za svoje poteze - poručio je zamenik šefa poslaničke grupe SNS Zoran Babić.
ZELENSKI ODBIO DA POTPIŠE TRAMPOVU PONUDU: „Taj dokument nije spreman, ne štiti Ukrajinu“! Poljski premijer uputio HITAN apel Evropljanima (VIDEO)