Nikada se nisam sretao sa pripadnicima bilo kakvih organizovanih kriminalnih grupa. To je tema o kojoj sam dovoljno rekao, a državni organi treba da rade svoj posao, izjavio je premijer Srbije

VAŠINGTON - Nikada se nisam sretao sa pripadnicima bilo kakvih organizovanih kriminalnih grupa, jer u vreme kada sam se satajao sa Rodoljubom Radulovićem on nije bio kriminalac, kasnije je to postao, rekao je u Vašingtonu premijer Srbije Ivica Dačić.

Prema rečima Dačića, to je tema o kojoj je dovoljno rekao, a državni organi treba da rade svoj posao.

Premijer Srbije je istakao da sama činjenica da to u Vašingtonu niko nije spomenuo i da se drugi put za pet godina sreo sa direktorom FBI i četvrti put sa direktorkom DEA, dovoljno govori o besmislenosti takvih optužbi.

Na pitanje da li je u razgovorima bilo reči o eventualnim vanrednim izborima, Dačić je rekao da misli da u SAD postoji uverenje da ova vlada treba da nastavi svoj rad, da je postigla značajne rezultate i da oni daju podršku ovoj vladi.

Komentarišući razgovore koje je vodio sa američkim zvaničnicima, Dačić je kazao da je njegova osnovna poruka bila želja za unapredjenjm bilateralnih odnosa.

"Moram reći da su se američki zvaničnici, od državnog sekretara Džona Kerija, preko njegovog zamenika i kongresmena, veoma pozitivno izrazili o politici Vlade Srbije, rekli su da podržavaju evropski put Srbije, da podržavaju da Srbija što pre dobije datum za otpočinjanje pregovora i napredak koji je ostvaren u dijalogu sa Prištinom", naglasio je Dačić.

Dačić je, kaže, dobio i uveravanja da će SAD ispuniti obećanje koje je dala bivša državna sekretarka Hilari Klinton, rekavši da će pomoći u dovođenju američkih investicija u Srbiju.

"Naravno da želimo da otvorimo novu stranicu u našim bilateralnim odnosima, jer Srbija sigurno ne može da realizuje i zaštiti svoje nacionalne i državne interese bez partnerskog odnosa sa SAD", ukazao je Dačić.

Na pitanje šta Srbija može da očekuje od Vašingtona kada je u pitanju Kosovo, Dačić je odgovorio da u ovom trenutku ne treba očekivati neke spektakularne obrte u toj oblasti.

"Sigurno je da Srbija ne može da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i Metohije, ali smo mi, s druge strane, dali određene predloge kako mislimo da bi život na Kosovu i Metohiji mogao da bude organizovan u uslovima kada Srbija ne priznaje nezavisnost i kako treba da se reši pitanje paralelizma institucija", rekao je Dačić.

On je istakao da će to biti tema sledećih razgovora u Briselu, koji su zakazani za 19. februar, i dodao da misli da i SAD i EU očekuju napredak u dijalogu.

Sam dijalog, prema rečima Dačića, ne može da se definiše tako da postoje neki uslovi šta treba konkretno uraditi, ali je važno i da dogovori koji se postignu budu realizovani na terenu, što je sada slučaj i što SAD visoko cene.