Policija istražuje Slavičinog muža zbog Galenike!
BEOGRAD - Da pozeleniš od muke.
Policija proverava poslovanje firme Ranka Dejanovića, supruga Slavice Đukić Dejanović, sa „Galenikom“, ekskluzivno saznaje Kurir. Suprug ministarke zdravlja i potpredsednice SPS sarađivao je preko svoje firme s „Galenikom“ u vreme kada su se u ovom javnom preduzeću dešavale najveće zloupotrebe! Policija češlja i to ko je omogućio Dejanoviću da posluje s preduzećem u kojem su na najvažnijim funkcijama socijalisti, kolege njegove supruge, što je sukob interesa.
Poslovi SPS
- „Galenika“ je ogroman predmet, a tokom istrage došli smo da saznanja da je i firma Ranka Dejanovića, supruga Slavice Đukić Dejanović, poslovala s ovim državnim preduzećem - kaže izvor Kurira i dodaje:
- Sumnju budi i sama činjenica da je posao dobio muž potpredsednice SPS u firmi koju godinama drže socijalisti. Već u narednih nekoliko dana izlazimo s konkretnim podacima.
Podsetimo, nedavno je uhapšeno osam osoba zbog zloupotreba u „Galenici“, kojima je ta kompanija oštećena za oko 12 miliona evra. Među uhapšenima je i Nenad Ognjenović, bivši generalni direktor „Galenike“, kao i njegov zamenik Goran Orlić. Pod njihovim vođstvom, ova državna farmaceutska kompanija nakarikala je dug od oko 120 miliona evra, a veći deo novca nestao je u poslovima s veledrogerijama „BG farm“ i „Velefarm“ - čelnici „Galenike“ dozvolili su da dug „Velefarma“ dostigne 65 miliona evra, a „BG farma“ 25 miliona evra.
Slavica Đukić Dejanović juče je preko svog portparola poručila da njen suprug nikad nije sarađivao s „Galenikom“.
Od „Galenike“ 700 evra
Slavica Đukić Dejanović radila je za „Galeniku“ u vreme dok je bila predsednica Skupštine Srbije.
Dejanovićeva je u „Galenici“ radila kao savetnik-ekspert i za to je primala mesečnu naknadu od oko 700 evra.
Prekinula je ugovor s ovim JP pošto joj je Odbor skrenuo pažnju da je u sukobu interesa.
Policija već češljala Dejanovića
Ranko Dejanović je već bio pod lupom policije prilikom češljanja privatizacije firme „Zastava elektro“, koju je konzorcijum čiji je Dejanović član kupio 2006. godine, a onda umesto pokretanja proizvodnje doveo do propasti. Radnici su ostavljeni bez plata, a situacija se sredila tek kada je država i prodala ovu firmu iz Rače firmi „Jura“. Privatizacija „Zastave elektro“ je na spisku 24 sporne privatizacije koje Brisel zahteva od Srbije da reši.
"DO 31. MARTA GRAĐANI ĆE VIDETI NAJŽEŠĆU BORBU PROTIV KORUPCIJE U POSLEDNJIH 24 GODINE" Vučić: Biće posebni mehanizmi, velike promene u narednih 100 dana