Ovde sam skoro mesec dana i ne mogu da kažem da sam dosad imao bilo kakvih problema, normalno radim

BEOGRAD - Šanse su neizvesne.
Dejan Pavićević, koji već mesec dana obavlja posao prvog oficira za vezu u Prištini, kaže za Kurir da, iako se Srbi sa severa i dalje protive briselskom sporazumu, nada se da će poslušati preporuke Beograda i da će izaći na izbore u skladu s dogovorom. Ozbiljnije garancije da će se to dogoditi, po svemu sudeći, ne postoje.

Kako se osećate u Prištini? Da li ste bezbedni?
- Ja normalno radim svoj posao. Imam 24-časovno obezbeđenje. U Prištini sam skoro mesec dana i ne mogu da kažem da sam dosad imao bilo kakvih problema.

Koji su trenutno vaši zadaci?
- Bavim se rešavanjem egzistencijalnih problema srpske zajednice na Kosovu i Metohiji, kao što je zacrtano briselskim sporazumom. To su trenutno uglavnom nabavka lekova, snabdevanje bolnica i drugo.

Početkom avgusta ističe rok za prijavu izbornih lista za lokalne izbore na Kosovu. Koliko se lista do sada prijavilo?
- Mislim da se zasad još niko nije prijavio, ali nisam siguran u taj podatak, pošto se ne bavim izbornim listama. To je u nadležnosti Aleksandra Vulina, direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju.

I vi i premijer Ivica Dačić upozorili ste da, ukoliko izbori ne budu sprovedeni, može da propadne ne samo briselski sporazum već i evropski put Srbije. To su ozbiljna upozorenja. Kolike su, po vašoj oceni, šanse da se izbori sprovedu 3. novembra, za kada su zakazani?
- Ne bih da prejudiciram šta će se dogoditi.

♦ Koliko Srba na Kosovu se i dalje protivi izlasku na izbore?
- Postoji dosta različitih mišljenja. Poznato je da se Srbi na severu Kosova i dalje protive briselskom sporazumu. Ja mogu samo da ponovim da se nadam da će Srbi sa KiM poslušati ono što predlaže zvanični Beograd i da će postupati prema preporukama Vlade i izaći na izbore u skladu s dogovorom.

(M. M.)