DUG SPISAK SUKOBA DRAGANA ĐILASA: Posvađao se skoro sa svim saborcima u poslednjih 12 godina, od Demokratske stranke do SSP
Gotovo da nema organizacije u kojoj je bio a da se nije oštro sukobio s ljudima oko sebe
Osipanje poslaničkog kluba Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa, koji su napustila četiri poslanika u poslednjih mesec dana, samo je kap u moru njegovih sukoba s bliskim saradnicima u poslednjih 12 godina. Gotovo da nema organizacije u kojoj je bio a da se nije oštro sukobio s ljudima oko sebe, a u najvećem broju slučajeva to je rezultiralo burnim javnim svađama.
Pa da krenemo redom...
Dragoljub Mićunović
Godine 2013. u medijima je odjeknula svađa Dragoljuba Mićunovića i Dragana Đilasa. Naime, tadašnji predsednik Političkog saveta i jedan od osnivača Demokratske stranke na jednoj od sednici Predsedništva DS, kad se žestoko posvađao s Đilasom, koji je tada vodio DS, u besu mu je viknuo: "Tebe kao da je neko poslao da nam uništiš stranku?!" Naime, Mićunovićeva ljutnja prema Đilasu potiče od činjenice da je njegovim dolaskom na čelo DS stranka naglo počela da se urušava. Pre svega zbog autokratskog vođenja partije, ali i zbog niza autogolova koje je Đilas kao lider DS uspeo da zabije u kratkom periodu.
Boris Tadić
Nakon brojnih neslaganja s Đilasom, koji je u to vreme bio na čelu DS, demokrate je 2014. napustio tadašnji počasni predsednik DS Boris Tadić jer se, kako je sam rekao, nije slagao s rukovodstvom stranke, na čijem je čelu bio upravo Đilas. Godinama unazad njih dvojica ne štede oštre reči na račun jedan drugog. Prošle godine su nastavili sa sukobom, pa je tako Tadić optužio Đilasa da je kriv što se opozicija razjedinila.
Vuk Jeremić
Pre dve godine, nakon više sukoba, i definitivno su se razišli nekadašnji saborci Dragan Đilas i Vuk Jeremić odlaskom Jeremićeve Narodne stranke iz Srbije protiv nasilja. Jeremić je tada optužio Đilasa za prevaru i izdaju, te gubitak beogradskih izbora, dok je Đilas poručio da ga ne interesuje šta drugi misle. Takođe, iz Jeremićeve stranke su tvrdili da ih je upravo Đilas cenzurisao u medijima nad kojima ima kontrolu.
A sukob među njima dvojicom datira još iz vremena DS, kad je Jeremić tvrdio da ga je upravo Đilas izbacio iz te stranke dok je predsedavao GS UN, i to, kako je rekao, kršeći statut stranke i elementarnu političku logiku i etiku. Interesantno je da su, nakon toga, na neko vreme zakopali sve ratne sekure jer su videli obostranu korist u pokušaju da ponovo dođu na vlast.
Pavle Grbović
Nakon otvorenog neslaganja o tome treba li ili ne da se bojkotuju beogradski izbori, pukao je savez Đilasove Stranke slobode i pravde i Pokreta slobodnih građana, na čijem čelu je Pavle Grbović. Naime, aprila ove godine Đilas je izbacio tri poslanika PSG iz poslaničkog kluba - Pavla Grbovića, Anu Oreg i Vladimir Pajića.
Miroslav Aleksić
Lider SSP nije imao problem da se raziđe ni s Miroslavom Aleksićem, aktuelnim liderom Narodnog pokreta Srbije, i to zbog svađe oko bojkota beogradskih izbora ove godine. Aleksić se tada usprotivio bojkotu koji je zagovarao Đilas uz konstataciju da je on podrška režimu, dok je Đilas ocenjivao da je Aleksićev stav pogrešan. Tada je puklo i savezništvo.
Savo Manojlović
I s nekadašnjim saborcem Savom Manojlovićem Đilas je uspeo žestoko da se sukobi, pa su pljuštale međusobne optužbe za fantomske birače i obaranje izborne liste Kreni-promeni na Vračaru uoči ovogodišnjih beogradskih izbora. Iako su do tada bili na istoj strani, tada je pukla tikva a Đilas je Manojlovića, koji je izašao na izbore, optužio da je čovek službe.
Kurir Politika
VIDEO
"BORIĆU SE DA NIKADA NE DOĐU NA VLAST JER BI RAZORILI ZEMLJU" Vučić: Uveren sam u ispravnost politike koju vodim!