NOVI SAD TRAŽI ČUVARE KONTEJNERA: Raspisan konkurs, a ko dobije posao ovo će mu biti zaduženja!
I ovog puta čuvari će patrolirati ulicama, osmatrati javne površine na kojima su postavljeni kontejneri, sprečavati uništavanje podzemnih kontejnera, neovlašćeno podizanje i iznošenje smeća iz njih. Tu je i sprečavanje ispisivanje grafita, lepljenja plakata po kontejnerima, gašenje požara
NOVI SAD - Gradska čistoća i ove godine je raspisala javnu nabavku za angažovanje radnika za čuvanje kontejnera.
Kao i prošle godine, razlog za javnu nabavku i angažovanje radnika je sprečavanje uništavanja podzemnih kontejnera, kao i, kako se navodi u dokumentaciji, sprečavanje "krađe ambalažnog otpada i vandalizma na uličnim kontejnerima i betonskim korpama za smeće", piše Radio 021.
I ovog puta čuvari će patrolirati ulicama, osmatrati javne površine na kojima su postavljeni kontejneri, sprečavati uništavanje podzemnih kontejnera, neovlašćeno podizanje i iznošenje smeća iz njih. Tu je i sprečavanje ispisivanje grafita, lepljenja plakata po kontejnerima, gašenje požara. Takođe, čuvari će ponovo reagovati na "sumnjive predmete ostavljene pored kontejnera, kao i na sumnjiva lica", što je prošle godine izazvalo reakcije dela javnosti.
Ulicama će patrolirati istovremeno dve patrole sa po dva člana. Ono što je razlika u odnosu na prethodnu godinu, jeste to što će ovog puta čuvari na ulicama biti 24 sata dnevno, umesto dosadašnjih 16.
Takođe, broj ljudi koji se angažuje povećava se sa 10 na 16. Oni će se koristiti ručnim radio stanicama, baterijskim lampama i mobilnim telefonima.
Kako je za 021.rs ranije rečeno u Gradskoj čistoći, za uslugu čuvanja kontejnera biće izdvojeno do 10 miliona dinara. U "Čistoći" su nekoliko puta ukazivali da su zadovoljni radom angažovanih čuvara, te da su uspeli da smanje štetu na komunalnoj opremi.
Podsetimo da su prošlogodišnji ugovor, koji je i dalje na snazi, dobile kompanije "Ipon Security" i "G4S Secure Solutions" za gotovo pet miliona dinara.
Kako je pre godinu dana navedeno za 021.rs, razlog angažovanja radnika obezbeđenja je šteta koju nanose sakupljači sekundarnih sirovina. Šteta se odnosi na uništavanje imovine Gradske čistoće, ali i na odnošenje ambalažnog otpada.
Na odluku o angažovanju radnika obezbeđenja reagovale su brojne nevladine organizacije tvrdeći da je reč o kršenju ljudskih prava, a na sporne stavke ukazivao je i Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljub Šabić.
Zbog kažnjavanja sakupljača sekundarnih sirovina organizovan je i sastanak između gradskih čelnika i Udruženja romskih studenata, koje je bilo posrednik u pregovorima. Prošle godine je na sastanku, kako su naveli u udruženju, dogovoreno da se sakupljači više ne kažnjavaju, što je bilo i poštovano.
(Kurir.rs/Radio 021/Zoran Strika/Foto: Nebojša Mandić)
POGLEDAJTE BONUS VIDEO:
(KURIR TV) 24 ČASA STRAŽA ZA NIČIĆEVE LJUBIČICE!
VUČIĆ RAME UZ RAME SA SVETSKIM LIDERIMA: Predsednik na Samitu Evropske političke zajednice o ozbiljnim izazovima i sukobima sa kojima se suočava ceo svet (FOTO)