Štićenici Centra za dnevni boravak dece sa posebnim potrebama upriličili humanitarnu priredbu za Dečje odeljenje kikindske bolnice

KIKINDA - Imaju veliko srce!

"Samo ljudi koji igrom sudbine teško obole ili se to desi njihovoj deci najbolje razumeju tuđu muku. To nas je opredelilo da organizujemo humanitarnu priredbu za Dečije odeljenje kikindske bolnice i pokažemo da naša deca i mi možemo da se nekom nađemo pri ruci", kaže za Kuirir Snežana Senji, predsednica Udruženja "Naša kuća", koje okuplja roditelje i decu sa posebnim potebama.

Udruženje su krajem 2011. godine osnovali roditelji dece ometene u razvoju, sa željom da im obezbede što kvalitetnije uslove za svakodnevni zajednički život, kako ne bi, kako kažu, kod kuće sedeli "u četiri zida". Nekadašnja gradska vila preuređena je u Centar za dnevni boravak dece sa posebnim potrebama "Naša kuća" u koju dolazi 26 štićenika, starosti između 18 i 50 godina.

Prethodnih sedmica oni su sa svojim radnim terapeutima vredno vežbali kako bi jednočasovnu priredbu što bolje uvežbali.

"Najjači utisak na prisutne je ostavilo izvođenje himne "Našoj kući". Predstavili su je glasovnim jezikom i pevanjem. Nadamo se da će prikupljena novčana pomoć od oko 8.000 dinara dobro doći pedijatrima i njihovim malim pacijentima. Nije puno, ali je od srca - rekla je za Kurir Snežana Senji.



Februar - mesec humanosti

Prošle godine Centar se uključio u akciju prikupljanja sredstava za teško pokretnu Kikinđanku Gordanu Bakovljev-Brahna, koja je hiruškom intervencijom rešila zdravstveni problem sa mokraćnom bešikom.

"Ubuduće ćemo svakog februara organizovati akcije humanitartnog karaktera", otkrila je Snežana.

Drugi dom

"Na osnivanje udruženja odlučili smo se kako bi naša deca znanja stečena u specijalnoj školi, uz pomoć terapeuta, nadogradili u "Našoj kući". Ona im je drugi dom. Ovde su naučili da šiju i štrikaju. Uz još neke jednostavnije poslove, osećaju da su vredni i korisni članovi društva", kaže Snežana.