Ispostavilo se da je reč o mladićima i da je problem bio u tome što oni ne znaju da se ponašaju bolje, pa racionalni odgovori nisu bili rešenje

Alana Pirs (21), novinarka iz Australije, primala je uznemirujuće poruke na Tviteru u kojoj su joj nepoznati muškarci pretili silovanjem. Kad je saznala da su ti nepoznati muškarci maloletne osobe, poruke je prosledila njihovim mamama, bio je to jedini razumni način da se mladići nauče pameti.

"Ispostavilo se da je reč o mladićima i da je problem bio u tome što oni ne znaju da se ponašaju bolje, pa racionalni odgovori nisu bili rešenje. A onda su u jednom trenutku njihovi komentari postali nepodnošljivi", rekla je Alana koja studira medije i komunikacije, radi kao radijski i televizijski novinar i ima svoj kanal na Jutjubu.

Kad je rešila da piše mamama mladića koji su je uznemiravali, lako ih je pronašla. Posebno je želela da se obrati majkama onih mladića koji su je uznemiravali i na Fejsbuku.

Na kraju joj je jedna mama i odgovorila. Njen odgovor je bio baš onakav kakav sam želela da bude. To što je sina nazvala malim sm***m, bilo je pomalo smešno, i ja sam ga smatrala takvim, ali nisam želela da joj to napišem", rekla je Alana. Potez ove devojke izazvao je 11.000 komentara na Tviteru, a 20.000 ljudi na ovoj društvenoj mreži je njen postupak izdvojilo kao omiljeni post.

" Bio je to način da dođem do rešenja, da pokažem mladićima da nije u redu da seksualno uznemiruju žene, čak ni na interentu", rekla je ona i dodala da su mladići "stvarne osobe" i da su zato morali da snose posledice.

Alana Pirs je 2013. godine na svom bogu objavila tekst "30 Days of Sexis" u kojem je iznela 10 tvitova koji su joj poslati jer je žena novinar koji se bavi video igrama. Ona veruje i da je ove tvitove dobila iz istog razloga, ali je i obećala da će na svake uznemirujuće, seksističke poruke, reagovati na sličan način.

Žena