Dobio sam od PGP Zlatni mikrofon. Nagradu za životno delo treba uručivati posthumno i ne treba umetniku još za života praviti nekrologiju

Legenda narodne muzike Predrag Cune Gojković (83) polako se oporavlja od šloga, koji je imao pre skoro dve godine.

Muzičara smo sreli na dodeli nagrada u Udruženju kompozitora, a iako se otežano kreće uz pomoć štapa i usporeno govori, nije izgubio volju za životom i smisao za humor.

Sreća u nesreći

- Dobro sam. Napustio me je glas malo, ali ne i optimizam. Hodam i još mogu da komuniciram sa ljudima. Nakon tog moždanog udara imao sam na neki način sreće u nesreći - priča Gojković.

Muzičaru najteže pada što nema priliku da se druži sa ljudima.
- Moj život je danas jednoličan. Samo krevet, toalet i sto za doručak, ručak i večeru. Ne mogu da šetam, a trebalo bi samo malo više da vežbam - iskren je bard narodne pesme.

O Cunetu brine supruga Leposava i ćerke Katarina i Nataša, ali čuje se s mnogim kolegama.
- Najviše me neguju supruga i ćerka Katarina. Nataša je i dalje u Americi i može da dođe samo jednom godišnje - tužno će Gojković.

Od pre nekoliko dana Cune ima u svojoj bogatoj vitrini i još jedno priznanje za životno delo.

Želja u Novoj godini

- Dobio sam od moje matične kuće PGP nagradu Zlatni mikrofon. Ko će se setiti svih tih priznanja koje su mi dodelili. Nagradu za životno delo treba uručiti posthumno i ne treba umetniku još za života praviti nekrologiju - poručuje Cune.

Na kraju kratkog razgovora zamolili smo ga da nam kaže svoju novogodišnju želju.
- Želim svima prvo zdravlje, sreću i duševni mir - Cune.
predrag-cune-gojkovic.jpg
Dragana Udovičić 

Biografija legendarni pevač ima bogat život i karijeru
AKADEMIJU ZAMENIO MIKROFONOM

Predrag Cune Gojković rođen je 6. novembra 1932. godine u Kragujevcu. Nadimak Cune je dobio po majčinom dozivanju: „Odi da te majka cune (ljubi).“ Kad je imao četiri godine, s roditeljima Jovanom i Radmilom i trinaest meseci mlađom sestrom Ankom doselio se u Beograd. Završio je Osmu mušku gimnaziju, gde se družio s Batom Živojinovićem i Batom Stojkovićem. Upisao je Trgovačku akademiju, koju nije završio zbog pevanja.

Sa trideset godina se oženio Leposavom, s kojom ima dve ćerke, Natašu i Katarinu, poznatu beogradsku glumicu. U početku karijere bio je poznat po izvođenju meksikanskih pesama, a zatim zabavnih i narodnih pesama. Pored toga, igrao je epizodne uloge u nekoliko serija i filmova. Gramofonska ploča s pesmom „Kafu mi, draga, ispeci“ iz 1962. godine dostigla je zlatan tiraž od 50.000 primeraka. Njegovi hitovi su: „Aj čija frula“, „Ljubav mi srce mori“, „Oprostite, drugovi svirači“, „Dunave, moje more“, „Zapevajte pesme stare“, „Janičar“...