Slušaj vest

Princeza Kejt Midlton posetila je danas bolnicu "The Royal Marsden", nakon čega je u novoj objavi na Instagramu otkrila trenutno zdravstveno stanje. Princeza se oglasila i rekla da je „olakšanje što je sada u remisiji“ od raka dok je zahvalila osoblju bolnice Rojal Marsden na njenoj „izuzetnoj“ nezi.

Kejt Midlton godinu dana leči se od raka:

Kejt Midlton Foto: Stephen Lock / Zuma Press / Profimedia, I-Images / Zuma Press / Profimedia, Danny Lawson-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com / Splash / Profimedia

U poruci na društvenim mrežama, princeza je poručila: 'Želea sam da iskoristim priliku da se zahvalim The Roial Marsdenu što se tako dobro brinuo o meni tokom prošle godine.Od srca se zahvaljujem svima onima koji su tiho hodali uz Vilijama i mene dok smo sve prolazili. Nismo mogli da tražimo više od toga. Nega i saveti koje sam dobila tokom vremena kao pacijentkinja bili su izuzetni. "U svojoj novoj ulozi kao zajedničkog pokrovitelja bolnice The Royal Marsden, moja nada je da, podržavajući revolucionarna istraživanja i kliničku izvrsnost, kao i promovišući dobrobit pacijenata i njihovih porodica, možemo da spasimo još mnogo života i transformišemo iskustvo svih koji su pogođeni rakom", napisala je princeza.

Kako je Kejt Midlton otkrila, postoje poboljšanja u vezi njenog zdravstvenog stanja i borbe koja traje godinu dana od kada joj je saopšteno da ima rak:

"Olakšanje je što sam sada u remisiji i ostajem fokusirana na oporavak. Kao što svako ko je iskusio dijagnozu raka zna, potrebno je vreme da se prilagodite novoj stvarnosti. Ipak, radujem se ispunjenoj godini koja je pred nama. Mnogo je toga čemu možemo da se veselimo. Hvala svima na vašoj stalnoj podršci", istakla je princeza Kejt.

Kejt Midlton posetila bolnicu

Kejt Midlton posetila bolnicu u kojoj se lečila od raka Foto: Chris Jackson/WPA Pool/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia, James Whatling / The Mega Agency / Profimedia

Šta znači kada je bolest u remisiji

Remisija se odnosi, najjednostavnije rečeno na stanje mirovanja bolesti, odnosno kada je lečenje maligniteta dalo rezultate i bolest se drži „pod kontrolom“. Remisija može trajati od nekoliko nedelja, meseci pa i do nekoliko godina, tokom ili nakon lečenja.


Prema navodima Nacionalnog instituta za rak (NCI), oboleli bi trebalo da ima smanjen broj ili težinu simptoma da bi se smatralo da je u remisiji. Ulazak u remisiju ne znači da je osoba potpuno izlečena od raka. Kada se rak kod obolelog izleči, to znači da u telu nema tragova bolesti i da se više neće vratiti. Pošto u toku remisije ćelije raka još uvek postoje u telu, karcinom se može ponoviti ili vratiti. Postoje dve vrste remisije – delimična i potpuna remisija.

Delimična remisija znači da je karcinom pozitivno reagovao na lečenje i da se smanjio. Iako to može značiti da osoba ima blaže simptome bolesti, ona ipak nije u potpunosti nestala.

Potpuna remisija znači da svi znaci, simptomi i tragovi ćelija raka više nisu prisutni i telu. Nakon 5 godina potpune remisije, neki lekari smatraju da mogu da kažu da je pacijent izlečen.

(Kurir.rs/M.J)

Error in getting video.

06:06
Novosađanke koje su svojim šarmom i anegdotama osvojile Srbiju: Članica grupe "Frajle" u emisiji "Puls Srbije" Izvor: Kurir televizija