Jahta Aristotela Onazisa dostigla vrtoglavu cifru: Na njoj se oženio Džeki Kenedi, a kad pogledate unutrašnjost biće vam jasno zašto toliko košta
1954. godine Onazis ju je otkupio po vrednosti starog gvožđa, a onda je postala simbol luksuza.
Jahta ‘Christina O’, koja je pripadala čuvenom grčkom milijarderu i brodovlasniku Aristotelu Onazisu, poznatom po ljubavnoj vezi sa operskom divom Marijom Kalas i braku sa Žaklinom Kenedi, udovicom američkog predsednika Džona Kenedija, prodaje se na aukciji za 90 miliona evra.
Od ratnog broda do luksuzne jahte
Jahta je prvobitno izgrađena tokom Drugog svetskog rata kao fregata kanadske mornarice, a. Potom je uložio četiri miliona dolara u njenu prepravku u luksuznu jahtu u brodogradilištu HDW u Kilu.
Pogledajte slike jahte iz vremena Onazisa:
Onazis je postao simbol jet-set stila života, ali nakon njegove smrti 1975. godine, ‘Christina O’ je zapala u loše stanje. Međutim, zahvaljujući restauraciji koju je vodio porodični prijatelj Onasisa, jahta je povratila nekadašnji sjaj i danas nudi luksuzan boravak uz vrhunsku uslugu.
Spoj luksuza i istorije
‘Christina O’ se ističe prostranim otvorenim palubama koje nude brojne mogućnosti za opuštanje i druženje. Najimpresivniji deo je glavna paluba, na kojoj je restauriran Onazisov bazen sa prepoznatljivim minojskim motivima bika i skakača. Posebna atrakcija je pomično dno bazena koje se može podići i pretvoriti u plesni podijum.
Pogledajte u galeriji kako izgleda jahta:
Glavna kabina, poznata kao Onazisov apartman, nalazi se na mostu i obuhvata tri prostorije: prostranu spavaću sobu, kupatilo od belog pentelskog mermera i biblioteku sa originalnim kaminom od oniksa.
Ikona luksuza s bogatom istorijom
Ova jedinstvena jahta bila je dostupna za privatni čarter nakon rekonstrukcije 2022. godine. Godišnje prihoduje oko 10 miliona evra od iznajmljivanja, dok neto dobit iznosi približno 5 miliona evra.
Trenutno se nalazi u Nici, Francuska, gde čeka novog vlasnika – idealno nekoga ko će s ljubavlju očuvati njen istorijski značaj.
Jahta je postala kulisa za petu sezonu serije ‘Kruna’, koja je objavljena na Netfliksu 2022. godine. Tokom 1950-ih i 1960-ih ugostila je mnoge slavne ličnosti. Na njenim palubama uživali su Vinston Čerčil, Merilin Monro, Marija Kalas, Elizabet Tejlor i Ričard Barton, Džon Kenedi, Frenk Sinatra, knez Renije i princeza Grejs od Monaka, kao i Onazisova supruga i bivša Prva dama SAD, Žaklin Kenedi Onazis.
(Kurir.rs/I.M.)
Bonus video: Ko je zapravo ubio Džona F. Kenedija?
SAOPŠTENI DETALJI DOGOVORA SA ISTORIJSKOG SASTANKA Amerika će slati vojnu pomoć Ukrajini; Kijev: Spremni smo na primirje od 30 dana "SVE JE NA RUSIMA"