Dovitljivi hotelijeri širom sveta pokušavaju da udovolje novim zahtevima turista, pa su došli na ideju da naprave ostrvo plavuša, hotel u zatvoru i odmor u džungli, na pesku, pod vodom...
Putovanja iz ludih snova Autor: undefined

Zabavno i avanturistički!
Klasičan odmor u hotelima sa tri, četiri ili pet zvezdica, kupanje i sunčanje na plaži i zimovanja na planinama nekim turistima nisu dovoljni za dobar provod. Sve veći broj njih danas želi aktivan odmor pun uzbuđenja u što neobičnijim turističkim mestima, sa što „luđim“ hotelima i restoranima. Neke svetske kompanije odlučile su da im izađu u susret...

Podvodni svet

Prvi podvodni hotel na svetu nalazi se na privatnom ostrvu kraj Fidžija i gostima nudi uzbudljive avanture i luksuzan smeštaj, a kompanija „Drajdoks vorld“ već je potpisala ugovor s jednom švajcarskom firmom za izgradnju podvodnog hotela u Dubaiju. On će imati 21 sobu, centar za ronjenje i bar i sve to na 10 metara ispod nivoa mora. Svaka soba imaće specijalno osvetljenje kako bi gosti mogli da fotografišu morski život koji vide kroz prozore.

Spavanje na drvetu i u pećini

U turističkoj ponudi je i neobičan hotel u jednoj pećini u Turskoj koji nudi fantastičnu atmosferu i perfektno egzotično okruženje. U Švedskoj je za turiste koji vole avionski prevoz u ponudi smeštaj u pravom mlaznjaku, dok je hotel na drvetu u Indiji za istinske avanturiste pravo utočište u džungli.

Odmor u kapsuli

Hotel s kapsulama u Japanu moderno je zdanje gde je prostor za goste ograničen na veličinu plastičnog bloka u kom ima dovoljno mesta samo za spavanje. Ovakav hotel sastoji se od čaura u kojima se nekada skladištilo ulje.

Zatvorski smeštaj

Nekadašnji zatvor u Nemačkoj pretvoren je u hotel koji gostima nudi iskustvo boravka u zatvoru, s tim da mogu da pobegnu kad god požele.

Duhovi u turističkoj ponudi

Početna ideja bila je da San Ži na Tajvanu postane luksuzno letovalište, ali nikad nije sprovedena zahvaljujući brojnim greškama i katastrofalnim nesrećama prilikom gradnje. Vlada nije više ulagala novac, ali je letovalište, na opštu nevericu, postalo turistička atrakcija. Naime, turisti dolaze jer veruju da tu žive zli duhovi koji opsedaju ovo mesto i sve koji ga pohode.

Tucanje kamena na Golom otoku

Poučeni neobičnom ugostiteljskom ponudom u svetu, turistički radnici Golog otoka planiraju da ozloglašeno mesto pretvore u turistički kompleks. Gosti će imati mogućnosti da se, pošto plate, nađu u situaciji u kojoj su bili zatvorenici na Golom otoku, a ponuda će obuhvatiti i težak fizički rad, lošu hranu i noći u samici. Plan arhitekte Josipa Modrića da od zatvora na Golom otoku napravi turističku atrakciju naišao je na podršku nekih lokalnih političara, pa čak i bivših robijaša, koji su spremni da rade kao turistički vodiči. Prema njegovoj zamisli, turisti bi dobili robijaške uniforme, tucali kamen i nosili ga na leđima do kamenoloma, a na kraju, posle okončanja „zatvorske kazne“, bili bi nagrađeni diplomom. Na Golom otoku se svojevremeno nalazilo i do 3.000 robijaša, a zatvor je prestao da radi 1989. godine.

Plati koliko želiš

Kompanija „Apartmens aport“ odnedavno u Krakovu primenjuje nov način naplate svojih usluga. Predstavnici kompanije, sigurni u kvalitet objekata, izjavili su da gosti najbolje znaju vrednost usluge koja im se pruža i da sami treba da odluče koliko će za nju platiti. Pošto uprava hotela izuzetno ceni mišljenje svojih klijenata, zasad, kako tvrde, nema problema s naplatom. Ukoliko eksperiment u Krakovu uspe, biće primenjen i u drugim gradovima širom Evrope.

Ostrvo plavuša

Litvanska kompanija „Olijalija“ planira da na Maldivima izgradi hotelski kompleks s plavušama, koji bi sa radom počeo 2015. godine. Atraktivne plavuše bi na ovom ostrvu radile bukvalno sve poslove u prodavnicama i hotelima, a nesvakidašnja turistička ponuda bila bi upotpunjena uvođenjem direktnih avionskih letova iz Evrope na kojima bi osoblje činile isključivo plavokose dame. Originalna ideja, međutim, kako priznaju čelni ljudi ove kompanije, mogla bi da naiđe na veliki problem. Maldivski zakon, naime, nalaže da u hotelskim kompleksima mora biti zaposleno minimum 50 odsto lokalnog osoblja, a žene tamo uglavnom imaju tamnu kosu.