Možda vam se to čini nemoguće, ali uz malo truda ipak možete nestati s Interneta. Ovo su osnovni koraci koje u tom slučaju morate da napravite

Društvene mreže učinile su naše živote otvorenom knjigom. Ljudi zavise od Interneta kao osnovnom izvoru informacija o drugima.

Za one koji su zabrinuti da će ih njihove lične informacije koštati posla, ili za one koji više ne znaju da nosie s nedostatkom privatnosti koju Internet donosi, ostaje mogućnost da svoje prisutvo na Internetu svedu na minimum.

Možda vam se to čini nemoguće, ali uz malo truda ipak možete nestati s Interneta. Ovo su osnovni koraci koje u tom slučaju morate da napravite.

1. Deaktivacija ili brisanje profila na društvenim mrežama poput Fejsbuka, Tvitera, Gugl plusa i Linkedina.

23-teh-fejbuk.jpg
Kurir 

2. Potom proverite na bauzeru da li neki stari profil na koji ste zaboravili. To će vam pomoći da se podsetite sajtova na kojima ste nekada imali profile, ali ih više ne koristite, poput, na primer, Majspejsa.

3. Na profilima koje ne možete da izbrišete promenite podatke kao što su ime, adresa ili bilo koje druge bitne informacije.

4. Ako se nalazite na nekim mejling listama povucite sa njih svoju adresu.

5. U petom koraku potražite sebe na Guglu, pa ukoliko vas nađe, možete tražiti od pretraživača da izbriše te rezultate.

6. Ako nemate kontrolu nad nekim stranicama posebno kontaktirajte vebmastera.

7. Ako želite da izbrišete svoje lične podatke koji se nalaze u rukama kompanija koje će ih prodati, budite spremni na hrpu papirologije i poziva. Jednostavniji način za rešavanje ovog problema je plaćanje usluge servisima koji to mogu da urade za vas.

8. Neke telefonske kompanije stavljaju vaše podatke na internet. Tražite da ih povuku.

9. Izbrišite svoj imejl.