Igrica "Flappy Bird" izazvala je veliku pomamu kada se 2013. godine pojavila na tržištu, a gotovo da nema osobe koja nije odvojila makar malo vremena da bi uživala u njoj.

I dok ceo svet zna kako izgleda ova igrica, a većina je svoje slobodno vreme svakodnevno posvećivalo njoj, malo ko zna njenu ppozadinu i kakve probleme je ona nanosila svom tvorcu.

Njen programer Nguien Ha Dong je postao prvi milioner među studentima Univerziteta nauke i tehnologije u Hanoju, a na samom početku je zarađivao 50.000 dolara dnevno.

Početnoj sreći vrlo brzo je došao kraj i uskoro je mračna strana ove igrice isplivala na videlo. Igra se prvo našla na udaru kritika nakon što je programer optužen za kopiranje kultne igre „Super Mario“, kao i da je kompanija pisala lažne recenzije na internetu kako bi povećala svoju popularnost.

Studenta, koji je do tada živeo mirnim životom, paparaci su počeli da jure i sačekuju ispred kuće. Sve ovo ga je, kako kaže, veoma uznemirilo, dok su mu so na ranu dodavale objave korisnika na društvenim mrežama koji su pisali da ih je igra „zarazila“.

Neki su pisali da su zbog preteranog igranja dobili otkaz na poslu, dok su neki priznali da ih je igra toliko nervirala da su razbili svoje telefone. Kritike su stizale i od roditelja i nastavnika koji su se žalili da igra ima štetan uticaj na decu.

24-3564789.jpg
Printscreen Twitter 

Dong je u početku odgovarao na takve objave, objašnjavajući da je to „samo igra“ i da njegov plan nije bio da uništava živote ljudi. Međutim, situacija je kulminirala kada je zaključio da je on krivac za „neslogu među ljudima“.

- Mogu da nazovem ‘Flappy Bird’ svojim uspehom, ali ta igra je uništila moj miran život. Sada je mrzim - objasnio je on.

Vijetnamci su na kraju povukli igru, a Dong je počeo da dobija pretnje smrću. Nakon burne reakcije korisnika, igra je vraćena, ali samo preko Amazonovog TV set-top boksa.

(Kurir.rs/Nova.rs)

Bonus video:

01:38
KINA DECI OGRANIČILA IGRANJE IGRICA NA 3 SATA: Kakva je situacija kod nas? Izvor: Kurir televzija