Slušaj vest

Metaje omogućila pristup svom chatbotu s veštačkom inteligencijom - Meta AI. Originalno predstavljen i pušten u pogon u SAD-u i Kanadi još 2023. godine, sad je dostupan širom sveta.

Mark Zakerberg
Foto: Shutterstock

Meta AI deluje poput ostalih AI chatbotova, što znači da može stvarati tekstove, sadržaj ili odgovarati na korisnikova pitanja.

Pojavljuje se kao plavi kružić iznad ikone za početak razgovora (u WhatsAppu) odnosno u prostoru za pretraživanje (na Messengeru). Korisnici takođe mogu dodati @MetaAI u svojim prepiskama kako bi pitali AI neko pitanje, a i pojaviće se u popisu kontakata.

shutterstock_Meta.jpg
Foto: Shutterstock

No, kao i kod ostalih chatbotova, postavlja se pitanje privatnosti? Jer Meta AI ipak ima pristup vašim ličnim podacima kao i svim prepiskama koje imate na ovoj platformi.

Meta ističe kako njihov AI asistent ne može pristupiti ili čitati sadržaj poruka, osim ako ne zatražite pomoć. Dodaju da i u tim slučajevima sadržaj poruka ostaje enkriptovan na oba kraja, a detalji neće biti deljeni među Metinim servisima. Ipak treba napomenuti kako, iako su poruke same po sebi zaštićene, komunikacija s Meta AI nije.

shutterstock-llama-3-1.jpg
Foto: Shutterstock

Uostalom, Meta sama ističe da bilo šta što pošaljete MetaAI možet "biti iskorišćeno za poboljšanje njihovih AI modela", pa korisnici "ne bi trebalo da šalju poruke s informacijama koje ne želite deliti".

I da, nema načina za uklanjanje ili onemogućavanje MetaAI u aplikacijama. Možete ga ignorisati i ne koristiti, ali opcija će i dalje postojati.

Kurir.rs/Zimo.hr