Norveški naučnici izneli su u javnost svoje mišljenje na temu nesreća u Bermudskom trouglu.

Čuveni Bermudski trougao (dobio ime 1964. u belatrističkoj priči), oduvek je bio kontroverzno područje Atlantika. Mesto na čijem dnu leži toliko olupina brodova i aviona nikad nije zvanično priznato, jer ga nijedna geografska karta ne imenuje. To svakako nije sprečilo amatere i ponekog autentičnog naučnika u istraživanju i špekulisanju o pomenutom misterioznom području. Ove nedelje, zagovornici popularne teorije zavere mogli bi svedočiti novom otkriću. Naime, norveški naučnici sa "Arctic" univerziteta objavili su vest o tome šta potencijlno stoji iza potapanja.
image.jpg
Foto: Profimedia

Novootkriveni krateri pored obala Norveške ukazuju na mogućnost ogromnih zaliha metana pri morskom dnu. Teorija glasi da mehurovi gasa koji se uspinju ka površini mogu potopiti nesrećno pozicioniran brod, mada nijedan ovakav slučaj nije zvanično zabeležen.
image.jpg
Foto: Profimedia

Skeptici tvrde da su razlozi potapanja banalniji, jer je to područje koje preseca najviše ruta morskog saobraćaja i da su zbog Golfske struje oluje učestalije Otkriće norveških naučnika verovatno će biti dočekani na noževe obe strane, koji zagovaraju obična, odnosno nadnarvna rešenja misterije.
image.jpg
Foto: Profimedia


(AtlasObscura)