NE KORISTI SE SAMO ZA ODEĆU: 5 načina na koji možete upotrebiti omekšivač
1. Osvežava prostor - Omekšivač može da bude i osveživač prostora. Bočicu s raspršivačem napunite vodom i omekšivačem (razredite ga vodom u odnosu 1:3). Tom tečnošću poprskajte zavese, tepih i druge tkanine kojima želite da date ugodniji miris. Takođe, ovakvim osveživačem možete da osvežite i unutrašnjost automobila.
2. Uklanja statički elektricitet - Kako biste sprečili da se prašina brzo skuplja na televizoru ili na drugim plastičnim površinama u kući ili stanu, nekoliko kapi nerazređenog omekšivača stavite na krpu za brisanje prašine i obrišite njome određene predmete. Sprečićete time stvaranje elektriciteta koji privlači prašinu, a pritom ćete stvarima dati prijatan miris.
3. Daje sjaj glatkim površinama - Ako nikako ne možete da pronađete sredstvo koje glatkim površinama daje savršeni sjaj, omekšivač i u tome može da vam pomogne. A to sredstvo spasa pripremite na sledeći način: pomešajte čašicu omekšivača sa četiri čašice vode i sipajte smesu u bočicu s raspršivačem. Poprskajte njome krpu za brisanje prašine, a krpom potom obrišite staklene površine u stanu, tuš kabinu ili neke druge glatke površine. Čišćenje završite brisanjem suvom krpom.
4. Skidanje starih tapeta nikad lakše - Omekšivačem možete da skinete i stare tapete sa zida. Napravite mešavinu od jednog punog čepa omekšivača i četiri šoljice vode. Potopite sunđer u tu smesu, ostavite ga da u njoj stoji 30 minuta. Tapete ćete njime skidati kao od šale.
5. Omekšava četke za farbanje - Četke za farbanje zadržaće svoju mekoću ako ih posle upotrebe operete u vodi u koju ste sipali nekoliko kapi omekšivača. Osušite ih nakon pranja, a one će vas mekane dočekati za sledeće farbanje.
"INTERES ZA VRAĆANJE U SRBIJU SVE VEĆI" Predsednik Vučić: Oko Božića plan za povratak ljudi iz dijaspore