Pre davanja terapije, pripremite špric (bez igle) ili kašičicu. Bebu treba podići u polusedeći položaj i ušpricati joj lek u usta - sa strane, jer će tako najbolje da ga proguta

Lekovi za malu decu prave se uglavnom u obliku sirupa ili praška koji se rastvara. Doziranje zavisi od bebine kilaže, a lekar će propisati koliko tačno treba dati leka u jednoj dozi, na koje vreme se on daje i koliko dugo. Ovih uputstava treba se strogo pridržavati.


- Pre davanja terapije, pripremite špric (bez igle) ili kašičicu. Bebu treba podići u polusedeći položaj i ušpricati joj lek u usta - sa strane, jer će tako najbolje da ga proguta.


- Ukoliko se desi da beba pljune ili povrati lek odmah nakon davanja, ili u periodu do desetak minuta, postupak treba ponoviti s celom količinom leka. Ako povrati nakon dvadesetak minuta, ne treba ponoviti davanje medikamenta.


- U slučaju da dete ima visoku temperaturu, prvo mu treba skinuti temperaturu, pa onda dati lek.


- Izbegavajte davanje leka na flašicu ili priborom kojim se beba hrani. Ako vrišti ili se otima, davanje leka treba odložiti za kasnije. Najpre je treba umiriti, razveseliti, pa u igri dati da popije lek. Nikako nije dobro na silu davati lekove.