Mnogo njih ne znaju šta da očekuju u seknd hend radnjama.

"To je bio ekskluzivni top od svile koji je imao neku pokidanu kopčicu. Ovde faktički nalaziš unikat, ne možeš da nađeš dve iste stvari", kaže Tatjana, naučni radnik. Zaista, na rafovima ovih prodavnica cene se kreću od 100 do 1.500 dinara.

Zbog minimalnih cena, mnogi kupovinu u trgovinama ovog tipa povezuju sa najnižim slojevima društva. Da li je to zaista tako govori vlasnik jedne “second hand" radnje.

"Ovde kupuju pretežno ljudi koji imaju novca. Siromašni i ne ulaze. Očigledno ne znaju šta ovde mogu da nađu. Obrazovan čovek zna da je kupio originalnu "bosovu košulju za 500 dinara. I on zna šta je kupio. Ovaj drugi to ne zna”.

profimedia0213111741.jpg
Profimedia 

On ističe da "second hand" prodavnice uglavnom posećuju lekari, advokati, profesori, umetnici, studenti, kostimografi, novinari, ali i estradne ličnosti. Njegove reči potvrdili su gotovo svi radnici prodavnica koje smo posetili.

"E svašta ima dole da se nađe, obavezno uđite”, iz čista mira reče nam presrećna devojka ispred prvog “second handa” na koji smo naišli.

"Ja stvarno nisam neki ljubitelj ovih prodavnica ali ovde stalno dolazim”, govori pokazujući punu kesu stvari.

Kaže da je najpre imala barijeru prema ovoj vrsti kupovine."Kada sam videla na prijateljici kožnu jaknu, oduševila sam se. Ona mi reče da ju je kupila ovde za nekih hiljadu dinara. Onda sam došla i ja da vidim šta sve ima tu i našla pantalone koje nedeljama tražim da uklopim sa jednim blejzerom”.

Sa brendovima ovi prodavci nikada nisu imali problema, ali kažu, etikete “jačih” marki ipak moraju da se iseku.

profimedia0183488655.jpg
Profimedia 

Kurir.rs/Srbijadanas/Foto Profimedia