Ponekad je vlažna krpa i više nego dovoljna, dok određeni materijali zahtevaju posebna sredstva

Voda je daleko najjeftinije i ekološki najprihvatljivije sredstvo za čišćenje u svakom domaćinstvu. Međutim, to ne znači da je prikladna baš za sve površine. Ove stvari nikako ne smete čistiti vodom.

Elektronski uređaji

Prljavštine na ekranima, tasterima i sličnim aparatima uvek prvo treba ukloniti suvom krpom i nikada ih ne prskajte vodom. Za tvrdokornu prljavštinu takođe možete poprskati blago sredstvo za čišćenje na krpu i njime očistiti uređaj. Takođe, možete koristiti posebne krpe za čišćenje ekrana.

stockphotohappyyoungwomancleaningtheglassofficedeskwithrag673634095.jpg
Foto: Shutterstock

Pliš

Pliš je odavno izgubio svoj starinski imidž i postao apsolutni trend kod uređenja enterijera. Međutim, da li znate da nikako ne bi trebalo da svoje plišane jastučnice ili kauč čistite vodom? Ako se osetljiva vlakna nakvase pa osuše, može se desiti da "ostanu" u tom novom položaju pa na nameštaju ostaje svojevrsni uzorak brisanja. Posebno sredstvo za čišćenje tekstila ili četka je mnogo prikladnije rešenje za čišćenje. Isto važi i za osetljiva vlakna kao što su antilop ili mikrovlakna.

Laminat

Iako su mnogi podovi od tvrdog drveta i laminata vodootporni, vremenom se troše, pa ih čišćenje vodom može oštetiti. Kako biste izbegli "dizanje" poda, koristite samo vlažnu krpu.

profimedia0306165079.jpg
Foto: Profimedia

Koža

Odevni predmeti i nameštaj od kože veoma su osetljivi. U kombinaciji s vodom materijal bi mogao da se ošteti i ispuca. Za čišćenje kožnih sofa i ostalog nameštaja koristite isključivo posebne proizvode za negu kože.

(Kurir.rs)

00:11
TIK TOKERKA OTKRILA TRIK ZA ČIŠĆENJE TOSTERA! Mnogi nisu mogli ni da zamisle da je ovako JEDNOSTAVNO, evo u čemu je caka! VIDEO Izvor: Tik Tok