Piletinu vole skoro svi, ali je često, bilo da je prže, peku ili pohuju, spremaju na isti način. Evo nekoliko saveta kako joj poboljšati ukus...

stockphotowomanfryingchickenonfryingpan551453209.jpg
Shutterstock. 

* Kako bi piletina bila hrskava, a zdrava, najbolje je pre pohovanja ukloniti kožu, koja je najmasniji deo mesa.

stockphotoselectedfocusfemalehomechefmakinghomemadecrispyfriedchickencoatingchickendrumsticks1854224173.jpg
Shutterstock. 

* Uobičajena smesa za pohovanje sastoji se od brašna, umućenog jajeta i prezli, ali biće mnogo ukusnija i laganija ako celo jaje zamenite belancetom, a pšenično brašno integralnim.

stockphotoawomanisdippingflourcoatedchickenfilletintoaneggmixture551454040.jpg
Shutterstock. 

* Takođe, za još zdraviju varijantu prezle možete pomešati sa susamom ili ih zameniti kukuruznim ili ovsenim pahuljicama.

shutterstock-66788935.jpg
Shutterstock 

* Ako volite egzotične ukuse, meso uvaljajte u seckane bademe ili kikiriki, a želite li da piletina bude šarena, prezle pomešajte s malo aleve paprike ili iseckanog peršuna.

shutterstock-221589337.jpg
Shutterstock 

* Meso će biti sočnije i mekanije ako ga pre pohovanja ostavite da odstoji u mleku barem pola sata, a uz to će i bolje upijati arome ostalih sastojaka, naročito začina.

* Ipak, ono što prženu piletinu najčešće čini nezdravom jeste prženje u dubokom ulju. Mnogo bolje rešenje je peći je u rerni, i to na plehu obloženom masnim papirom, pa je zatim poprskati uljem (sipati ga u bočicu s raspršivačem). Ono će snažnije pričvrstiti smesu za pohovanje uz meso.

shutterstock-1705364551.jpg
Shutterstock 

* Da bi se dobro ispekla, piletinu valja peći u prethodno zagrejanoj rerni, i to na temperaturi ne nižoj od 200 stepeni. Pleh prekrijte alu-folijom, pa je 10 minuta pre pečenja skinite kako bi se meso odozgo zapeklo i dobilo lepu boju.

shutterstock-1822554254.jpg
Shutterstock 

Kurir.rs

Bonus video:

01:31
ORIGINALNI RECEPT ZA TUFAHIJE Izvor: Kurir televizija